Legal Aid - pomoc prawna

22 grudnia 2016, Londynek.net, Brak komentarzy00
Legal Aid - pomoc prawna

W przypadku problemów prawnych czy oskarżenia o popełnienie przestępstwa, a kiedy nie stać Cię na prawnika, zawsze można liczyć na pomoc prawną od Legal Services Commission.

Z pomocy Community Legal Service można skorzystać w następujących sprawach:

  • rozwód, separacja oraz rozpad związku cywilnego
  • pośrednictwo i inne sprawy rodzinne
  • zasiłki, problemy z kredytami i długami
  • spory mieszkaniowe
  • problemy związane z imigracją i narodowością
  • zaniedbania lekarskie
  • odwołania od decyzji organów rządowych
  • zatargi z policją i inne

Należy wówczas wypełnić specjalny formularz odnośnie szczegółów dotyczących danej sprawy. Pomoc można również uzyskać na stronie: Directgov.

W przypadku większości kontuzji czy urazów nie można już jednak uzyskać dofinansowania. W przypadku wniesienia sprawy odnośnie uszczerbku na zdrowiu, zazwyczaj robi się to na zasadzie warunkowej opłaty ('no win, no fee' - jeśli przegrasz sprawę nie będziesz musiał płacić). Dofinansowanie jest jednak wciąż dostępne w przypadku złożonych i drogich kontuzji.

Aby złożyć wniosek o pomoc od Community Legal Service, należy odwiedzić jednego z prawników lub doradców akredytowanych przez CLS. Listę prawników oraz doradców CLS w okolicy można znaleźć w katalogu Community Legal Service Direct. Można również zadzwonić na infolinię Community Legal Service Direct pod nr telefonu 0845 345 4345.

Jeśli w Twojej sprawie prowadzone jest dochodzenie policyjne lub postawione zostały Ci zarzuty, masz prawo do pomocy doradcy prawnego i sprawiedliwego procesu. Pomoc można uzyskać również od Criminal Defence Service.

W zależności od sytuacji finansowej, wymagane może być samodzielne opłacenie kosztów. Opłacenie kosztów sprawy będzie również konieczne w wypadku odzyskania lub utrzymania własności w wyniku uzyskanej pomocy.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama