Income Support

7 lutego 2013, Londynek.net 100
Income Support

Income Support to pomoc finansowa dla osób, które z przyczyn od nich niezależnych nie mogą pracować w pełnym wymiarze godzin, a uzyskiwany przez nie dochód jest zbyt niski, by wystarczył na utrzymanie.

Do ubiegania się o Income Support są uprawnione osoby w wieku od 16 do 59 lat, które pracują mniej niż 16 godzin tygodniowo lub nie pracują wcale, a ich oszczędności nie przekraczają ₤8,000 .

Dodatkowo muszą spełniać jeden z warunków:

- być samotnym rodzicem lub studentem , albo jednocześnie samotnym rodzicem lub niepełnosprawnym,
- być zarejestrowanym niepełnosprawnym lub chorym,
- opiekować się niepełnosprawną lub chorą osobą.

Do otrzymywania Income Support mogą być także uprawnione te osoby, które otrzymują Statutory Sick Pay z powodu choroby i świadczenie to jest niższe od Income Support oraz osoby na urlopie macierzyńskim .

Wysokość Income Support jest uzależniona od wieku osoby ubiegającej się, dochodu rodziny, liczby osób w rodzinie i oszczędności. Osoby otrzymujące Income Support są automatycznie uprawnione do otrzymywania Housing Benefit i Council Tax Benefit oraz do darmowej opieki dentystycznej, darmowych leków na receptę i darmowych posiłków w szkole dla dzieci.

Aby ubiegać się o ten zasiłek, należy najpierw zadzwonić do lokalnego Job Centre i dowiedzieć się o sposoby aplikowania o zasiłek w konkretnym rejonie.

Formularz do ubiegania się o Income Support i szczegółowe informacje na ten temat można pobrać ze strony www.dwp.gov.uk (Departmanet for Work and Pensions).

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


Paulina latifi

To wcale nieprawda! Przepracowalam w tym kraju 6 lat i mi powiedziano, ze income support mi sie nie nalezy! Zostawialm mojego meza 6 tygodnia temu- na dodatek Anglika, mam roczna coreczke i jestem w 4 miesiacu ciazy. Podatki przez tyle lat placilam, a teraz jak mam problemy to nikt nie chce mi pomoc! A najsmieszniejsze z tego wszystkiego jest, ze nawet jesli chcialabym wrocic do Polski to sad mi nakazal mieszkanie w tym kraju, poniewaz maz ma prawa do widywania coreczki. No i co mam zrobic skoro nie mam nawet z czego zyc?

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 20 maja 2019

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9117 zł -0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2995 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.8543 zł 0.00 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8189 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8670 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama