Zalety studiowania

17 października 2018, Londynek.net, Brak komentarzy00
Zalety studiowania
Oprócz wyboru kierunku kształcenia kandydaci na studia podejmują decyzje dotyczącą tego, w jakiej uczelni chcą studiować. (Fot. Getty Images)

Dyplom studiów wyższych to karta przetargowa na rynku pracy. Potwierdza zdobyte wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.

Studia wyższe to wcale nie kolejne określenie uniwersytetu. Ich celem jest pogłębienie Twojej edukacji, uczenie się nowych rzeczy, decydowanie o sobie i znalezienie się w miejscu, w którym chcesz być w przyszłości - na jakimkolwiek jesteś poziomie, w jakimkolwiek wieku. Możesz rozpocząć studia na uniwersytecie lub jednym z typów college'ów (higher education college oraz further education college).

A levels i inne kwalifikacje akademickie prowadzą często do studiów wyższych, nie są one jedyną drogą. Kwalifikacje związane z pracą oraz doświadczenie w pracy mogą również być dobrym punktem startowym.

Spośród więcej niż 50 000 dostępnych kursów, w różnorodnych przedmiotach akademickich i związanych z pracą, musisz być w stanie wybrać odpowiadający Tobie.

Uniwersytet albo college?

Nauka na uniwersytecie lub college'u pozwala Ci być częścią ciekawej społeczności i spotykać różnorodnych ludzi, studiując coś, co uwielbiasz. Studiowanie może również prowadzić do:

  • lepiej płatnej pracy,
  • większej możliwości wyboru pracy,
  • wyższych zarobków..

Jakiekolwiek są Twoje powody do myślenia o studiach, porozmawiaj o nich z Twoimi przyjaciółmi, rodzicami lub nauczycielami i przeanalizuj możliwości rozwoju kariery. Możesz również dowiedzieć się, jakie są doświadczenia obecnych studentów uniwersytetu lub college'u zanim się zdecydujesz.

Nawet jeśli żaden spośród Twoich znajomych nie myśli o studiach, może to być dobra decyzja dla Ciebie.

Co możesz studiować?

Kierunki na studiach mieszczą się w obrębie znanych Ci akademickich przedmiotów, takich jak język angielski lub historia oraz mniej znanych, takich jak filozofia i wielu związanych z pracą (zawodowych), takich jak księgowość.

Studia wyższe nie są równoznaczne jedynie z otrzymaniem dyplomu z wyróżnieniem - możesz uzyskać Foundation Degree, Higher National Certificate (HNC) lub Higher National Diploma (HND), lub Diploma of Higher Education. Możesz również ukończyć co najmniej jeden moduł oraz "zarobić" na przyszłość w kierunku dyplomu studiów wyższych.

Dobrym zwyczajem college'ów oraz uniwersytetów jest zwiększanie się ich dostępności dla niepełnosprawnych, określają to również wymogi prawne. Jeśli jesteś niepełnosprawny, możesz również otrzymać dofinansowanie na wyposażenie, specjalistyczną pomoc, koszty podróży i inne wydatki.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama