Menu

Wycieczki do lasu

Wycieczki do lasu
Wiele lasów w UK jest otwartych dla zwiedzających i posiada dobrze oznaczone szlaki i ścieżki.(Fot. Thinkstock)
Kiedy ostatnio byłeś na wycieczce w pobliskim lesie? W Twojej okolicy istnieje wiele świetnych ścieżek leśnych, więc nie wahaj się z nich skorzystać. Zaczerpnij świeżego powietrza, obcuj z dziką przyrodą, a przy okazji popraw swoją kondycję.
Reklama

Wiele lasów jest otwartych dla zwiedzających i posiada dobrze oznaczone szlaki i ścieżki. Większość z nich jest zarządzana przez Forestry Commission, władze lokalne, miejscowy Wildlife Trust, lub przez Woodland Trust, którzy zapewniają obecność np. parkingów.

Lasy i inne obszary zalesione dają możliwość spacerowania, jazdy na rowerze, koniu, biegów na orientację, obozowania, jeżdżenia z przyczepą, łowienia ryb, obserwowania ptaków i całej gamy innych aktywności dla ludzi w każdym wieku.

Postępuj zgodnie z leśnymi zasadami:

 • nie ryzykuj wywołania pożaru,
 • chroń drzewa, rośliny i zwierzęta,
 • zostawiaj wszystko w takim stanie, w jakim to zastałeś - nie zabieraj nic ze sobą,
 • kontroluj swojego psa,
 • uważaj aby nie uszkodzić budynków, siatek, żywopłotów, ścian i znaków,
 • nie zostawiaj śmieci.

Forestry Commission chroni i rozszerza tereny zalesione w WB, aby zwiększyć ich wartość dla społeczeństwa i środowiska.

Istnieje ponad 2,500 rezerwatów przyrody rozsianych po całej Wielkiej Brytanii, spośród których wiele jest zarządzanych przez Wildlife Trust. Ich strona internetowa zawiera alfabetyczną listę ponad 650 gatunków kwiatów, drzew, owadów, motyli i ciem, ptaków i roślin ogrodowych, która z pewnością pomoże entuzjastom na zidentyfikowanie roślin i zwierząt napotkanych na szlaku.

Royal Society for the Protection of Birds (RSPB) posiada ponad 150 rezerwatów przyrody w WB. Są idealne dla miłośników obserwowania ptaków i przyrody, oferują szeroki wybór placówek nadających się zarówno na jednodniowy wypad całą rodziną jak i na cichsze wycieczki w pojedynkę.

W Anglii jest 215 państwowych rezerwatów przyrody. Wiele spośród nich posiada jakieś unikatowe cechy i jest zamieszkiwane przez najważniejsze gatunki roślin i zwierząt. Zobacz stronę English Nature.

Co jest grane?

Czemu miałbyś nie wziąć udziału w imprezie organizowanej przez Forestry Commission? Taka impreza składa się ze spacerów, rodzinnych przejażdżek rowerem, dni otwartych, wizyt w tartakach, obserwowaniu zwierząt i całej masy innych aktywności mogących zainteresować ludzi w każdym wieku.

Dowiedz się, co robi Woodland Trust w Twojej okolicy. Regularnie organizują wycieczki z przewodnikiem, rozmowy, wspólne sadzenie drzew i zbieranie funduszy we wszystkich ze swoich lasów na terenie WB. Dają też możliwość pracy charytatywnej.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.11.2020
  GBP 5.010 złEUR 4.471 złUSD 3.756 złCHF 4.117 zł
  Reklama