Uliczna mapa przestępczości w UK

27 czerwca 2018, Londynek.net, Brak komentarzy00
Uliczna mapa przestępczości w UK

Nowe narzędzie Home Office w walce z przestępcami na terenie Wielkiej Brytanii.

Interaktywna mapa pokazująca jakie przestępstwa wydarzyły się na poszczególnych ulicach w Anglii i Walii  została uruchomiona przez Home Office w lutym 2011 roku. Ma być nowym, skutecznym sposobem walki z przestępczością. Znajduje się ona pod adresem www.police.uk. Strona dostępna jest także w wersji dla telefonów komórkowych.

Informacje na temat przestępstw
Strona internetowa stworzona przez Home Office umożliwia proste wyszukiwanie informacji na temat przestępstw popełnionych na wyszukiwanej ulicy. Wyszukiwarka rozpoznaje kod pocztowy, ulice oraz dzielnice. Podane są informacje kontaktowe do poszczególnych jednostek policyjnych na terenie Anglii i Walii, a także informacje na temat zapobiegania przestępczości.

Na stronie można znaleźć informacje na temat:
włamań
kradzieży ulicznych
włamań do samochodów
przemocy
antyspołecznych zachowań
innych zbrodni: napadów, rozbojów

Jak to działa?
Po wpisaniu w wyszukiwarce na stronie głównej kodu pocztowego, adresu lub ulicy system pokazuje mapę dzielnicy podlegającej najbliższemu posterunkowi policji z zaznaczonymi punktami, w których doszło do przestępstw, a także numerem kontaktowym posterunku.

W zakładce mapy przestępstw (crime maps) wyszczególnione są poszczególne przestępstwa w danym miesiącu w wymienionych wyżej kategoriach. Przy każdej kategorii zaznaczona jest liczba przestępstw popełnionych w danej kategorii. Wszystkie informacje są anonimowe.

W zakładce "poznaj zespół" (meet the team) znajdują się informacje na temat funkcjonariuszy pełniących służbę w danym posterunku.

W tworzonej dopiero zakładce "zaangażuj się" (get involved)  mają pojawić się informacje o najbliższych wydarzeniach prewencyjnych w dzielnicy oraz o sposobach kontaktu z posterunkami. Ma to być według założeń platforma komunikacji pomiędzy społecznością dzielnicy a policją.

Strona zawiera też sekcję informacyjną odsyłającą do strony directgov.co.uk, gdzie znajdują się informacje na temat zwalczania poszczególnych przestępstw i pomocy ofiarom.

Sprawdź co stało się na Twojej ulicy: www.police.uk

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 19 kwietnia 2019

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9479 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2802 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.8051 zł 0.00 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.7557 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8461 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama