Studia wyższe - Foundation Degrees

7 stycznia 2015, Londynek.net 101
Studia wyższe - Foundation Degrees

Foundation degrees to studia wyższe, które łączą w sobie praktykę zawodową z uczelnianą nauką. Zostały zaprojektowane przez uniwersytety, college i pracodawców, są dostępne w szerokiej gamie specjalizacji zawodowych.

Co to jest Foundation Degree

Foundation Degrees  to specjalne kursy, które mają na celu pomóc w zdobyciu umiejętności i wiedzy potrzebnych na rynku pracy. Dla wielu studentów z różnych dziedzin mogą być drogą do studiów wyższych. Poziom jest porównywalny do dwóch pierwszych lat studiów licencjackich. Może prowadzić do zdobycia pracy lub przygotować Cię do rozwoju zawodowego w przyszłości.

Foundation Degrees są oferowane przez wiele college'ów. Uczysz się w sposób który najbardziej Ci odpowiada: w miejscu pracy, korespondencyjnie lub przez e-learning. Ukończenie Foundation Degree w trybie dziennym zajmuje około 2 lat, natomiast zaocznie - od 3 do 4.

Foundation Degrees, według Framework for Higher Education Qualifications, są na poziomie średniozaawansowanym. Program ten pokazuje czym różnią się dyplomy na uczelniach pod względem wymagań stawianych studentowi.

Czego możesz się uczyć?

Istnieje ponad 1700 Foundation Degrees, a kolejnych 900 jest planowanych. Obejmują one szeroki zakres materiału, między innymi opiekę nad zwierzętami, reklamę w internecie czy też zdrowie i opiekę społeczną.

Nie istnieją żadne warunki przyjęcia. Dowiedz się na uniwersytecie lub college'u, czy posiadasz odpowiednie doświadczenie lub kwalifikacje, aby zapisać się na wybrany Foundation Degree, lub poszukaj informacji na stronie UCAS.

Jak jesteś oceniany?

Wszystkie Foundation Degrees oceniają w inny sposób. Większość kursów to mieszanka egzaminów i pracy okresowej, plus ocena z tej pracy. Niektóre wymagają prac pisemnych które piszesz pod koniec kursu. Ogólnie rzecz biorąc nie ma ocen za Foundation Degrees; w większości przypadków jest tylko zaliczenie lub jego brak. Jednak niektóre kursy mogą również przyznawać wyróżnienia.

Dokąd to prowadzi?

Foundation Degrees często prowadzą do zdobycia pracy, ponieważ współpracują z pracodawcami. Możesz też prosto z Foundation Degree dokończyć studia, zdobywając licencjat (trwa to przeważnie o rok dłużej).

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


~Marcin

dzieki.... oba linki nie dzialaja

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama