Menu

Sprzątanie po psie w Wielkiej Brytanii

Sprzątanie po psie w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii właściciel, który nie posprząta po swoim psie zapłaci co najmniej 80 funtów kary. (Fot. Getty Images)
Właściciele czworonogów, którzy nie usuną nieczystości po swoim zwierzaku, trafią przed sąd i zapłacą karę w wysokości tysiąca funtów. 100 funtów będą musieli zapłacić ci, którzy na spacer z psem wybiorą się bez akcesoriów do sprzątania odchodów.
Reklama
Reklama

Na terenie całej Wielkiej Brytanii prawo zobowiązuje właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonogach.

Przestrzegania przepisów pilnują tzw. „dog warden”, czyli „psi strażnicy”, zatrudniani przez wiele brytyjskich miast. Urzędnicy mogą nałożyć karę sięgającą wraz z opłatami sądowymi nawet do tysiąca funtów.

Na spacer z akcesoriami do sprzątania

Nowością, która właśnie wchodzi w życie jest to, że strażnicy będą mogli ukarać grzywną w wysokości 100 funtów tych właścicieli psów, którzy podczas spaceru ze swoim pupilem nie będą mieli przy sobie woreczka ani żadnych innych akcesoriów do sprzątania nieczystości.

Nie sprzątasz po psie? Znajdą Cię po DNA odchodów czworonoga

Testy psich kup wykonywane będą najpierw w londyńskich dzielnicach: Barking i Dagenham. Ma to być skuteczna „wyszukiwarka” zaniedbujących swoje obowiązki właścicieli psów. Złapany w ten sposób opiekun zwierzęcia zapłaci co najmniej 80 funtów kary.

Taki sposób rozprawienia się z nieporządnymi miłośnikami psów zastosuje Londyn jako pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii. Plan zakłada, żeby najpierw stworzyć bank psiego DNA. Próbka ma być pobierana z pyska zwierzaka, po czym wysłana do laboratorium.

"Nieczysty" problem

W Wielkiej Brytanii jest ponad 8 mln psów, które każdego dnia pozostawiają około tysiąca ton odchodów. Eksperci z "The Dogs Trust” alarmują, że problem psich nieczystości w Wielkiej Brytanii z roku na rok staje się coraz poważniejszy. Wraz z tym drastycznie rośnie koszt sprzątania psich kup: do 22 mln funtów rocznie.

Nagroda za wskazanie "leniwych" właścicieli psów

Dlatego niektóre samorządy postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. W Stafford w West Midlands od dwóch lat z powodzeniem nagradza się kwotą 75 funtów każdego, kto wskaże nieporządnego właściciela psa. Pomysł podobno sprawdził się.

Więcej informacji można znaleźć na stronie rządowej: Controlling your dog in public.
 

  Komentarze
  • Madzik
   16 grudnia 2016, 22:18

   Kocham UK kocham ten kraj !!!

  • Kotek
   26 sierpnia 2017, 19:06

   A co z właścicielami kotów....?Czują się bezkarnie,podczas gdy ich pupile srają wszędzie do okoła włącznie z naszymi ogródkami gdzie bawią się nasze dzieci.
   Dziwne że prawo ich chroni i omija szrokim łukiem...

  • William James
   9 grudnia 2020, 23:39

   Powinno sie kazac zezrec wlascicielowi ta kupe, co nie posprzata po swoim psie.
   A na dodatek minimum £300 kary zawsze standardowo i bedzie wszedzie czysciutko.

  • Kubikkkk
   25 stycznia, 13:24

   A jakie sa zalecenia jesli chodzi o wyprowadzanie psow na spacer smycz kaganiec itp i do kogo to zglosic jak jakis dozy pies biega samopas po parku i szuka zaczepki? Czy wogule tym ktos sie interesuje czy robta co chceta??????? Poprosze o jakis artykol lub powazna odp dziekuje!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Reklama