Podatki

3 października 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Podatki

Podatki na pewno są dla pracujących jedną z najmniej przyjemnych rzeczy. Jednak wybierając się do pracy do Wielkiej Brytanii warto zapoznać się przynajmniej z podstawami wyspiarskiego systemu podatkowego.

Pierwszym co się rzuca w oczy jest to, że progi najważniejszego dla większości pracujących podatku dochodowego nie są mniej korzystne niż w Polsce. Większość zarabiających będzie musiała pewnie zapłacić dwudziestoprocentowy podatek.

Jeśli chodzi o rodzaje podatków, w Wielkiej Brytanii wyróżniamy podatek dochodowy, w którym zawiera się podatek od oszczędności i inwestycji, podatki związane z nabywaniem lub zbywaniem aktywów i udziałów, nazywane często ''transakcyjnymi'', a także dobrze nam wszystkim znane podatki VAT i akcyzowe. Ostatnią z kategorii jest podatek za lokalne usługi publiczne – Council Tax.

Na Wyspach oczywiście mamy prawo do różnych ulg podatkowych i zwrotów. Ten system nie jest może tak bardzo rozwinięty jak w Polsce, za to wypada zauważyć, że kwota wolna od podatku jest dużo wyższa na Wyspach i obecnie wynosi ponad £8,105.

Za kontrolę wszelkich spraw związanych z podatkami odpowiada Her Majesty's Revenue and Customs – w skrócie HMRC. Jest to mniej więcej odpowiednik naszego urzędu skarbowego.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 9 kwietnia 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.1777 zł 0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5370 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.1744 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.2986 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9724 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama