Pensjonaty Bed and Breakfast

8 sierpnia 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Pensjonaty Bed and Breakfast
Rodzaj zakwaterowania Bed and Breakfast ma długoletnią tradycję w Wielkiej Brytanii. (Fot. Thinkstock)

Angielski termin "Bed & Breakfast" to dosłownie "Łóżko i śniadanie" - i jest to niezwykle popularna forma zakwaterowania w Wielkiej Brytanii.

Jest to usługa hotelarska świadczona w niedużych obiektach np. w  pensjonacie, małym hoteliku czy kwaterze agroturystycznej. Największą zaletą dla B&B jest domowa, kameralna atmosfera, gdyż gospodarze osobiście dbają o komfort pobytu swych gości. Tanie noclegi Bed and Breakfast to często dobra alternatywa dla niektórych bezosobowych hoteli.

Idea Bed & Breakfast

Rodzaj zakwaterowania Bed and Breakfast ma długoletnią tradycję w Wielkiej Brytanii.

Tego typu pensjonaty prowadzą osoby prywatne, które udostępniają pokoje swoim gościom. Standard hotelików B&B  jest bardzo zróżnicowany, ale większość z nich oferuje czyste - i co ważne - osobne pokoje. Zdarza się jednak, że trzeba dzielić pokój i łazienkę z innymi gośćmi.

Jest jeszcze jeden minus B&B - zwykle nie ma tam niestety dostępu do kuchni, jednak jesli chodzi o śniadanie, jest ono zawsze (zgodnie z nazwą) wliczone w cenę noclegu. Gospodarze serwują wówczas tradycyjne angielskie śniadanie złożone z jajecznicy, smażonych kiełbasek i fasoli oraz tostów z konfiturą. Problemy zaczynają się, gdy chcemy zjeść obiad lub kolację - wtedy musimy liczyć na własną inwencję i posiłki w pobliskich pubach lub restauracjach. 

Zalety pensjonatów B&B:

  • przystępna cena,
  • domowa atmosfera,
  • możliwość poznania mentalności i zwyczajów Brytyjczyków,
  • sam pensjonat, który często jest obiektem historycznym.

Wady pensjonatów B&B:

  • zdarzają się dzielone z innymi gośćmi pokoje i łazienka,
  • brak kuchni,
  • położenie daleko od centrum miasta.

Tanio, to znaczy ile?

Na nocleg w pensjonacie działającym na zasadzie B&B najczęściej wydamy od 50 do 150 funtów. Nie zapominajmy, że cena w dużej mierze zależy od tego, gdzie znajduje się kwatera i od jej standardu.

Jak znaleźć pensjonat B&B?

Trzeba  pamiętać, że na rynku B&B zachodzą szybkie zmiany, dobrze więc zajrzeć najpierw do biura informacji turystycznej lub Internetu. Wiele biur dysponuje opasłymi katalogami i zdjęciami wszystkich obiektów.

W Wielkiej Brytanii jest mnóstwo pensjonatów typu B&B - zarówno w wielkich miastach, jak i miasteczkach czy wioskach w regionach turystycznych. Znajdziesz je z łatwością, ponieważ są  wyraźnie oznaczone szyldem ''Bad & Breakfast'' lub ''B&B''.

Zawsze lepiej wcześniej zadzwonić w interesujące nas miejsce i upewnić się, czy pokoje są  dostępne. Poza tym  miejsca można rezerwować również przez Internet. W wyszukiwarkę internetową wystarczy wpisać takie hasła, jak "B&B UK", "Bed and Breakfast UK" oraz dodatkowo nazwę regionu, do którego się wybierasz. 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama