Ograniczenie ruchu

21 kwietnia 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Ograniczenie ruchu
Progi zwalniające mają na celu ograniczenie prędkości pojazdów poruszających się po drodze, na której został zainstalowane. (Fot. Thinkstock)

Ograniczniki prędkości wykorzystywane są do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Najczęściej używanymi ogranicznikami ruchu są: garby drogowe, poduszki prędkościowe, build-outs, zakręty, podłużne pasy poprzeczne, wysepki.

Czy ograniczenie ruchu jest potrzebne?

Władze drogowe i autostrad są odpowiedzialne za decyzję, czy droga potrzebuje ograniczników ruchu, a jeśli tak, to które z nich są najbardziej odpowiednie. Położenie, typ i rozmiar ograniczników wybierane są na podstawie specyficznych problemów z ruchem i zwykle jest to robione po konsultacji z funkcjonariuszami bezpieczeństwa drogowego, regionalnymi mieszkańcami oraz pomocą drogową.

By poprosić o zainstalowanie ograniczników ruchu, musisz skontaktować się z lokalnymi władzami drogi lub autostrady. Twoje władze lokalne powinny być w stanie skontaktować Cię z nimi. W pierwszej kolejności muszą zrozumieć potrzebę zainstalowania ograniczników, a potem mogą przeprowadzić niezależne badania problemu.

Instalowanie urządzeń ograniczających ruch

W Anglii, Highways Agency jest odpowiedzialna za instalację urządzeń ograniczających ruch na drogach głównych. Lokalne władze autostrad mają moc prawną do zainstalowania ograniczników ruchu na lokalnych drogach.

W Anglii, The Scottish Executive jest odpowiedzialna za instalację urządzeń ograniczających ruch na drogach głównych. Lokalne władze drogowe mają moc prawną do zainstalowania ograniczników ruchu na lokalnych drogach.

W Walii, The Transport Directorate of the National Assembly for Wales odpowiedzialna jest za urządzenia ograniczające ruch na drogach głównych, podczas gdy lokalne władze autostrad są odpowiedzialne za te urządzenia na poziomie regionalnym.

Ograniczanie ruchu w Irlandii Północnej należy do the Northern Ireland Roads Service. Dalsze informacje można znaleźć w ich ulotce o ograniczaniu ruchu.

Odkrywanie efektywności ograniczania ruchu

Rezultaty badań nad ograniczeniem ruchu zostały opublikowane w Traffic Advisory Leaflets, które są dostępne nieodpłatne w the Department of Transport.

 Zgłaszanie skarg o funkcjonowaniu urządzeń drogowych

Jeśli chcesz złożyć skargę o funkcjonowaniu urządzeń drogowych, powinieneś skontaktować się ze swoimi lokalnymi władzami autostrad lub dróg. Twój urząd lokalny powinien móc dostarczyć informacji o danych kontaktowych do tych władz.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama