Nauka a otoczenie w UK

1 września 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Nauka a otoczenie w UK
Wiele bibliotek, muzeów i galerii ma także wspaniałe sekcje naukowe na swoich stronach internetowych. (Fot. Thinkstock)

Nauka jest czymś, co możesz robić codziennie, w każdej chwili, niezależnie od tego czy jesteś w lokalnej bibliotece, muzeum, kinie, galerii czy tylko oglądasz swoją okolicę. Wiele bibliotek, muzeów i galerii ma także wspaniałe sekcje naukowe na swoich stronach internetowych.

Biblioteki

Oprócz zapewniania szerokiego wyboru książek, biblioteki zwykle oferują różne inne zasoby, z których możesz skorzystać. Mogą one zawierać:

 1. encyklopedie,
 2. magazyny i publikacje,
 3. gazety,
 4. komputery i inną technologię informatyczną,
 5. muzykę, filmy wideo, DVD,
 6. lokalne informacje,
 7. mobilne usługi biblioteczne oferowane poza siedzibami bibliotek.

The British Library otrzymuje kopie każdej publikacji wyprodukowanej na Wyspach Brytyjskich. Jest zlokalizowana w Londynie i organizuje rozmaite imprezy, wystawy czy wycieczki. Ich strona internetowa posiada sekcję „Greatest Treasures" (Najwspanialsze Skarby), gdzie można przewracać strony notatnika Leonarda da Vinci, oglądać rękopis aktu Magna Carta, czytać jego tłumaczenie czy spojrzeć na 93 sztuki Shakespear'a. Strona posiada także:

 • katalogi z wyszukiwarkami,
 • wirtualne wystawy takie jak „The Silk Road" (Jedwabny Szlak) czy „Lie of the Land" (Tajemne życie map),
 • zasoby naukowe,
 • wydawnictwa specjalistyczne,
 • archiwum gazet,
 • uporządkowany serwis z artykułami,
 • cyfrowe zdjęcia,
 • serwis z reprodukcjami malarskimi.
 • Biblioteki i książki

Muzea i galerie

Witryna internetowa The 24 Hour Museum zawiera informacje o muzeach w całym kraju. Możesz także podziwiać sztukę i uczyć się dzięki stronie Tate.

Twoja okolica

Możesz dowiedzieć się więcej o swojej okolicy odwiedzając strony National Trust i English Heritage. Możesz także obejrzeć historyczne mapy i zdjęcia w lokalnej bibliotece. Twoje biuro turystyczne może podać ci informacje na temat wycieczek historycznych, wydarzeń i innych atrakcji.

Film, telewizja, teatr

The British Film Institute, czyli Brytyjski Instytut Filmowy, zgromadził największe archiwum na świecie dotyczące filmu i telewizji. Materiały są dostępne poprzez wystawy i wyświetlanie w kinach. Możesz także dowiedzieć się dużo o produkcjach, wydarzeniach i wystawach ze strony internetowej National Theatre.

Nauka dla przyjemności

Forma nauki nie musi być sztywno przestrzegana i nie musisz się uczyć tylko dla zdobywania kwalifikacji. Nauka może być zabawna, może być też świetnym sposobem na wypoczynek i życie towarzyskie. Dzieki niej możesz chcieć rozwinąć swoje dotychczasowe zainteresowania, lub nauczyć się czegoś nowego.

Uczenie się może być formą relaksu i robienia czegoś, co sprawia radość, razem z innymi podobnie myślącymi ludźmi, w przyjemnej, luźnej atmosferze.

Nauka dla przyjemności może także wzmocnić Twoją pewność siebie i być odskocznią do powrotu do nauki w bardziej konwencjonalny, teoretyczny sposób.

Możesz się uczyć o czymkolwiek chcesz, a zajęcia mogą się odbywać gdziekolwiek - od uczelni i centrów nauki do bibliotek i nauki na zewnątrz. Możesz uczyć się podczas weekendu, przystąpić do dłuższego kursu lub nawet wybrać się na naukowe wakacje.

Gotowanie

Gotowanie może być zabawne, może być wyzwaniem, a zakres oferowanych kursów oznacza, że zawsze jest coś nowego do nauczenia. Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym nowicjuszem, czy zamierzasz dostać się na zajęcia do mistrza gotowania, będziesz w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie kurs.

Ogrodnictwo

Jeśli chcesz utrzymać swój ogród w świetnym stanie czy też podjąć większe wyzwanie, takie jak projektowanie ogrodu na nowo lub dodanie nowego wodnego elementu, znajdziesz kurs odpowiedni dla siebie.

Udoskonalanie mieszkań

Jest to popularny kierunek i dostępny zakres kursów jest szeroki.

Języki

Jeśli zamierzasz nauczyć się innego języka, możesz skorzystać z wielu dostępnych w kraju kursów. Czy jesteś absolutnym nowicjuszem, czy bardziej zaawansowanym w nauce, znajdzie się kurs dla ciebie.

Sztuka

Jeśli lubisz sztukę lub chcesz rozwinąć swoje artystyczne zdolności, to możesz znaleźć kursy, na których możesz pracować we własnym tempie, w porach, które Ci najbardziej odpowiadają. Sztuka może być bardzo „towarzyskim" hobby, podczas zajęć w grupach każdy uczy się czegoś od kolegów.

Fotografia

Jest szeroki zakres różnych kursów fotografii, dostępnych dla każdego niezależnie od tego, czy jest nowicjuszem chcącym po prostu robić lepsze zdjęcia czy doświadczonym fotografem chcącym zapoznać się z nowymi technikami i nową, cyfrową technologią.

Na jakimkolwiek jesteś poziomie, masz zagwarantowane, że spotkasz podobnie myślących ludzi, takich samych jak Ty pasjonatów fotografowania.

Taniec

Taniec jest przyjemną metodą na zachowanie kondycji i spotkanie nowych ludzi w przyjemnym otoczeniu - dla uczniów w dowolnym wieku.

Znajdowanie kursu

Wiele z kursów jest dostępnych na różnych poziomach, więc możesz być pewny, że będziesz się uczył z ludźmi o podobnych umiejętnościach. Kursy mogą być dla przyjemności, ale niektóre oferują zdobywanie kwalifikacji i nagrody. Możesz przeglądać dostępne kursy za pomocą wypisanych poniżej linków z bazy danych Directgov, lub wyszukać potrzebny kurs w wyszukiwarce Directgov.

Jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem lub pracą w sporcie i rekreacji, w dziedzinie zdrowego stylu życia i urody (fitness), organizowania swobodnej zabawy dzieciom (playwork) lub zajęciami na powietrzu, możesz także uzyskać informacje o kursach i planach dzięki doradcy SkillsActive.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama