Menu

Legal Aid - pomoc prawna

Legal Aid - pomoc prawna
W przypadku problemów prawnych czy oskarżenia o popełnienie przestępstwa, a kiedy nie stać Cię na prawnika, zawsze można liczyć na pomoc prawną od Legal Services Commission.
Reklama

Z pomocy Community Legal Service można skorzystać w następujących sprawach:

 • rozwód, separacja oraz rozpad związku cywilnego
 • pośrednictwo i inne sprawy rodzinne
 • zasiłki, problemy z kredytami i długami
 • spory mieszkaniowe
 • problemy związane z imigracją i narodowością
 • zaniedbania lekarskie
 • odwołania od decyzji organów rządowych
 • zatargi z policją i inne

Należy wówczas wypełnić specjalny formularz odnośnie szczegółów dotyczących danej sprawy. Pomoc można również uzyskać na stronie: Directgov.

W przypadku większości kontuzji czy urazów nie można już jednak uzyskać dofinansowania. W przypadku wniesienia sprawy odnośnie uszczerbku na zdrowiu, zazwyczaj robi się to na zasadzie warunkowej opłaty ('no win, no fee' - jeśli przegrasz sprawę nie będziesz musiał płacić). Dofinansowanie jest jednak wciąż dostępne w przypadku złożonych i drogich kontuzji.

Aby złożyć wniosek o pomoc od Community Legal Service, należy odwiedzić jednego z prawników lub doradców akredytowanych przez CLS. Listę prawników oraz doradców CLS w okolicy można znaleźć w katalogu Community Legal Service Direct. Można również zadzwonić na infolinię Community Legal Service Direct pod nr telefonu 0845 345 4345.

Jeśli w Twojej sprawie prowadzone jest dochodzenie policyjne lub postawione zostały Ci zarzuty, masz prawo do pomocy doradcy prawnego i sprawiedliwego procesu. Pomoc można uzyskać również od Criminal Defence Service.

W zależności od sytuacji finansowej, wymagane może być samodzielne opłacenie kosztów. Opłacenie kosztów sprawy będzie również konieczne w wypadku odzyskania lub utrzymania własności w wyniku uzyskanej pomocy.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł
  Reklama