Income Support

7 lutego 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Income Support

Income Support to pomoc finansowa dla osób, które z przyczyn od nich niezależnych nie mogą pracować w pełnym wymiarze godzin, a uzyskiwany przez nie dochód jest zbyt niski, by wystarczył na utrzymanie.

Do ubiegania się o Income Support są uprawnione osoby w wieku od 16 do 59 lat, które pracują mniej niż 16 godzin tygodniowo lub nie pracują wcale, a ich oszczędności nie przekraczają ₤8,000 .

Dodatkowo muszą spełniać jeden z warunków:

- być samotnym rodzicem lub studentem , albo jednocześnie samotnym rodzicem lub niepełnosprawnym,
- być zarejestrowanym niepełnosprawnym lub chorym,
- opiekować się niepełnosprawną lub chorą osobą.

Do otrzymywania Income Support mogą być także uprawnione te osoby, które otrzymują Statutory Sick Pay z powodu choroby i świadczenie to jest niższe od Income Support oraz osoby na urlopie macierzyńskim .

Wysokość Income Support jest uzależniona od wieku osoby ubiegającej się, dochodu rodziny, liczby osób w rodzinie i oszczędności. Osoby otrzymujące Income Support są automatycznie uprawnione do otrzymywania Housing Benefit i Council Tax Benefit oraz do darmowej opieki dentystycznej, darmowych leków na receptę i darmowych posiłków w szkole dla dzieci.

Aby ubiegać się o ten zasiłek, należy najpierw zadzwonić do lokalnego Job Centre i dowiedzieć się o sposoby aplikowania o zasiłek w konkretnym rejonie.

Formularz do ubiegania się o Income Support i szczegółowe informacje na ten temat można pobrać ze strony www.dwp.gov.uk (Departmanet for Work and Pensions).

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 27 marca 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.0218 zł 0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5246 zł -0.07 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.1127 zł -0.09 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.2675 zł -0.05 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9182 zł -0.05 zł

Przelicznik walut

na
Reklama