ICOS - organizacja dla mniejszości narodowych w UK

23 stycznia 2019, Londynek.net, Brak komentarzy00
ICOS - organizacja dla mniejszości narodowych w UK
ICOS służy mniejszościom społecznym oraz grupom etnicznym, które zamieszkują północny-wschód Wielkiej Brytanii. (Fot. Thinkstock)

The International Community Organisation of Sunderland pomaga mniejszościom społecznym oraz grupom etnicznym, zamieszkującym północny-wschód Wielkiej Brytanii.

The International Community Organisation of Sunderland (ICOS)  wywodzi się z organizacji Sunderland Polish Community Association, która zakończyła swoją działalność w czerwcu 2009 roku.

ICOS służy mniejszościom społecznym oraz grupom etnicznym, które zamieszkują północny wschód Wielkiej Brytanii. Misja organizacji to: poprawa warunków życiowych emigrantów, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz akceptacji.

 Główne cele ICOS:

• działanie na rzecz mniejszości na terenie Sunderland oraz całego północnego wschodu Wysp,
• pomoc w zakresie edukacji, kultury, doskonalenia umiejętności zawodowych, sportu i rekreacji, promocji zdrowia oraz opieki społecznej,
• działanie we współpracy z władzami lokalnymi oraz innymi organizacjami, które służą na rzecz społeczności lokalnych,
• wychodzenie naprzeciw potrzebom mniejszości społecznych oraz grup etnicznych, zapewnianie usług potrzebnych do lepszego funkcjonowania.
• promocja współpracy, zachęcanie do integracji różnych narodowości oraz grup społecznych.

Czym zajmuje się ICOS?

• zajmuje się organizacją darmowych kursów i szkoleń,
• dostarcza wsparcia, informacji oraz porady,
• pomaga w wykorzystaniu swoich umiejętności podczas poszukiwania pracy,
• prowadzi konsultacje dla emigrantów i lokalnych mniejszości społecznych,
• wspiera inne organizacje.

Kilka słów o ICOS

Od 2009 roku  ICOS zdobył ponad 200 członków, 20 wolontariuszy oraz 6 członków zarządu. W kwietniu 2011 roku ICOS  otrzymało statut organizacji charytatywnej, dzięki czemu organizacja może działać w calym północno wschodnim regionie Wielkiej Brytanii. Większość działań oraz projektów jest skupiona w Sunderland - siedzibie ICOS. Jednak członkowie i inne stowarzyszenia, z którymi współpracuje ICOS znajdują się na terenie Tyne and Wear oraz County Durham, w tym: Newcastle, Gateshead i Durham.

Maria: "Dzięki  ICOS stałam się bardziej pewna siebie. Odkryłam swoje umiejętności, które poprawiły moje szanse na rynku pracy. Dzięki zaangażowaniu wspaniałych ludzi, którzy pracują w ICOS - Daniela i Michała - sama dołączyłam do organizacji jako wolontariuszka i zdobyłam wielu nowych przyjaciół. Poza tym dużo lepiej mówię po angielsku i czuję się znacznie pewniej".

Jak działa ICOS?

ICOS zrzesza wolontariuszy i społecznych zapaleńców, którzy chcą wnieść odrobinę energii dla ogólnie pojętego „dobra społecznego”  tutejszej emigracji.

Przedsięwzięcia ICOS

Mimo stosunkowo krótkiej działalności, ICOS już może się poszczycić kilkoma przedsięwzięciami. W ciągu ostatnich miesięcy - wraz z TUC i UNISON - udało się zorganizować szereg spotkań i seminariów na temat: dyskryminacji, uzależnień, promocji rzemiosła i sztuki.

Ponadto organizacja rozpoczęła prace nad projektami długoterminowymi, do których zalicza się  m.in. Sunderland ByCycle Project. Projekt ten jest skierowany głównie do emigrantów, osób ubiegających się o azyl oraz uchodźców zamieszkujących region North East. Jazda rowerowa ma być tylko impulsem do dialogu i integracji społecznej.

Grupa ICOS ma nadzieję, że dzięki swej działalności przyczyni się  do ułatwienia życia emigrantów. Informacje na temat działalności ICOS można znaleźć na stronie internetowej organizacji.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama