Menu

ICOS - organizacja dla mniejszości narodowych w UK

ICOS - organizacja dla mniejszości narodowych w UK
ICOS służy mniejszościom społecznym oraz grupom etnicznym, które zamieszkują północny-wschód Wielkiej Brytanii. (Fot. Thinkstock)
The International Community Organisation of Sunderland pomaga mniejszościom społecznym oraz grupom etnicznym, zamieszkującym północny-wschód Wielkiej Brytanii.
Reklama

The International Community Organisation of Sunderland (ICOS)  wywodzi się z organizacji Sunderland Polish Community Association, która zakończyła swoją działalność w czerwcu 2009 roku.

ICOS służy mniejszościom społecznym oraz grupom etnicznym, które zamieszkują północny wschód Wielkiej Brytanii. Misja organizacji to: poprawa warunków życiowych emigrantów, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz akceptacji.

 Główne cele ICOS:

• działanie na rzecz mniejszości na terenie Sunderland oraz całego północnego wschodu Wysp,
• pomoc w zakresie edukacji, kultury, doskonalenia umiejętności zawodowych, sportu i rekreacji, promocji zdrowia oraz opieki społecznej,
• działanie we współpracy z władzami lokalnymi oraz innymi organizacjami, które służą na rzecz społeczności lokalnych,
• wychodzenie naprzeciw potrzebom mniejszości społecznych oraz grup etnicznych, zapewnianie usług potrzebnych do lepszego funkcjonowania.
• promocja współpracy, zachęcanie do integracji różnych narodowości oraz grup społecznych.

Czym zajmuje się ICOS?

• zajmuje się organizacją darmowych kursów i szkoleń,
• dostarcza wsparcia, informacji oraz porady,
• pomaga w wykorzystaniu swoich umiejętności podczas poszukiwania pracy,
• prowadzi konsultacje dla emigrantów i lokalnych mniejszości społecznych,
• wspiera inne organizacje.

Kilka słów o ICOS

Od 2009 roku  ICOS zdobył ponad 200 członków, 20 wolontariuszy oraz 6 członków zarządu. W kwietniu 2011 roku ICOS  otrzymało statut organizacji charytatywnej, dzięki czemu organizacja może działać w calym północno wschodnim regionie Wielkiej Brytanii. Większość działań oraz projektów jest skupiona w Sunderland - siedzibie ICOS. Jednak członkowie i inne stowarzyszenia, z którymi współpracuje ICOS znajdują się na terenie Tyne and Wear oraz County Durham, w tym: Newcastle, Gateshead i Durham.

Maria: "Dzięki  ICOS stałam się bardziej pewna siebie. Odkryłam swoje umiejętności, które poprawiły moje szanse na rynku pracy. Dzięki zaangażowaniu wspaniałych ludzi, którzy pracują w ICOS - Daniela i Michała - sama dołączyłam do organizacji jako wolontariuszka i zdobyłam wielu nowych przyjaciół. Poza tym dużo lepiej mówię po angielsku i czuję się znacznie pewniej".

Jak działa ICOS?

ICOS zrzesza wolontariuszy i społecznych zapaleńców, którzy chcą wnieść odrobinę energii dla ogólnie pojętego „dobra społecznego”  tutejszej emigracji.

Przedsięwzięcia ICOS

Mimo stosunkowo krótkiej działalności, ICOS już może się poszczycić kilkoma przedsięwzięciami. W ciągu ostatnich miesięcy - wraz z TUC i UNISON - udało się zorganizować szereg spotkań i seminariów na temat: dyskryminacji, uzależnień, promocji rzemiosła i sztuki.

Ponadto organizacja rozpoczęła prace nad projektami długoterminowymi, do których zalicza się  m.in. Sunderland ByCycle Project. Projekt ten jest skierowany głównie do emigrantów, osób ubiegających się o azyl oraz uchodźców zamieszkujących region North East. Jazda rowerowa ma być tylko impulsem do dialogu i integracji społecznej.

Grupa ICOS ma nadzieję, że dzięki swej działalności przyczyni się  do ułatwienia życia emigrantów. Informacje na temat działalności ICOS można znaleźć na stronie internetowej organizacji.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł
  Reklama