Dodatkowe kursy: 14-19 lat

17 marca 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Dodatkowe kursy: 14-19 lat

Przez następnych 10 lat, osoby w wieku 14-19 lat będą miały zaoferowany większy wybór kursów, przedmiotów i szkoleń, ułatwiając tym samym zdobycie podstawowych umiejętności przydatnych w życiu i pracy.

Nowe dyplomy dla osób pomiędzy 14 a 19 rokiem życia

Od roku 2013, wszystkie osoby pomiędzy 14 a 19 rokiem życia w Anglii będą miały prawo do zdobycia jednego z 14 nowych dyplomów. Każdy z dyplomów będzie testowany przez trzy lata od momentu wprowadzenia go w życie.

2008 do 2011

Dyplomy z Engineering, Construction & The Built Environment, IT, Society, Health & Development oraz Creative & Media. Od września 2008 tych pierwszych 5 dyplomów będzie dostępnych dla 40,000 uczniów w różnych częściach Anglii.

2009 do 2012

Dyplom 'Environmental & Land-Based' , i dyplomy z 'Manufacturing & Product Design', 'Hair & Beauty', 'Business, Administration & Finance' oraz 'Hospitality & Catering'.

2010 do 2013

Dyplomy z 'Public Services', 'Sport & Leisure', 'Retail' and 'Travel & Tourism'. Celem wprowadzenia nowych dyplomów jest umożliwienie młodym ludziom pełniejszego wykształcenia oraz zapewnienie im możliwości podjęcia dalszej edukacji i pewnego miejsca na rynku pracy na długi czas.

Czemu wprowadzane są nowe dyplomy?

Nowe dyplomy są częścią rządowego planu reformy edukacji dla młodzieży w wieku 14-19 lat. Reformy mają na celu zmotywowanie i zwiększenie zaangażowania młodzieży, umożliwiając młodym ludziom podjęcie wyboru drogi prowadzącej do sukcesów w życiu, pracy i dalszej edukacji.

Jak będą wyglądać nowe dyplomy?

Kursy na nowe dyplomy będą mieszanką teorii i praktyki. Głównym celem jest to, aby wzbudziły zainteresowanie młodych ludzi z różnym poziomem umiejętności. Mają również na celu zapewnienie młodym ludziom doświadczenia i wglądu w świat pracy, oraz poszerzenie zrozumienia jednego lub większej liczby sektorów zatrudnienia. Umożliwi im to w przyszłości podejmowanie świadomych decyzji dotyczących pracy i dalszej nauki.

Młodzi ludzie biorący udział w nowych kursach dyplomowych:

* Skupią się na zdobywaniu umiejętności i wiedzy potrzebnej do zatrudnienia w konkretnym przemyśle.
* Zwiększą swoją wiedzę w zakresie języka angielskiego, matematyki oraz ICT, rozwiną też indywidualne umiejętności uczenia się i myślenia.
* Będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy w konkretnym temacie lub poszerzenia zakresu materiału.
* Zyskają doświadczenie zawodowe.

Zmiany w GCSE i poziomach A

GCSE English, matematyka i ICT położą nacisk na umiejętności praktyczne, które przydadzą się młodym ludziom w dorosłym życiu i w pracy. Nowy Dyplom ogólny, obecnie opracowywany, zostanie przyznany uczniom osiągającym wyniki w nauce równe pięciu GCSE na poziomie A*-C, włączając angielski i matematykę.

Zmiany w Key Stages 3 (wiek 11-14) i 4 (wiek 14-16) zwiększą elastyczność programu nauczania aby pomóc studentom maksymalnie wykorzystać swoje możliwości, lub dać im czas aby nadrobić zaległości. Przedmioty będą również bardziej wymagające, co zapewni studentom maksymalne wykorzystanie ich umiejętności w szkole. Na przykład studenci poziomu A będą mieli możliwość sprostania większym wymaganiom i rozszerzonemu programowi. Osiągnięcia w tym programie będą tolerowane przez każdy college i uniwersytet.

Pomoc dla tych, którzy nie wykorzystują w pełni swoich możliwości

Niektórzy młodzi ludzie potrzebują motywacji i ponownego podejścia do nauki ponieważ uważają główny program nauczania za nieatrakcyjny i nieodpowiedni dla siebie. Ze względu na szczególną koncentrację na pokazaniu, jak ważna jest nauka i praca.

Re-engagement Programme dla 14-16 latków pomoże tym młodym ludziom rozwinąć podstawowe umiejętności takie jak czytanie, pisanie, liczenie oraz umiejętności indywidualne, np. pracę w zespole. Nowy program kursów Entry i poziomu 1 pomoże uczniom w rozwoju do poziomu 2 (równoznacznik 5 dobrych GCSE). Te kursy zapewnią między innymi zdobywanie umiejętności przydatnych w codziennym życiu i w pracy czy rozwój zawodowy, osobisty i społeczny.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 31 marca 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.1052 zł 0.04 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5523 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.1466 zł 0.05 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.3001 zł 0.02 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9214 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama