Czy mieszkasz w bezpiecznej okolicy?

25 września 2018, Londynek.net 210
Czy mieszkasz w bezpiecznej okolicy?
Aby sprawdzić, czy mieszkamy w bezpiecznej dzielnicy, wystarczy, że wpiszemy swój kod pocztowy. (Fot. Thinkstock)

Brytyjska policja i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na nowo uruchomiły stronę, dzięki której mieszkańcy Walii i Anglii mogą sprawdzić, jakie przestępstwa są popełniane najczęściej w ich dzielnicy.

Po raz pierwszy portal police.uk wystartował w styczniu 2011 roku. Spotkał się z tak ogromną popularnością, że w ciągu jednej godziny odnotowano 18 milionów wejść na stronę i serwer nie wytrzymał obciążenia.

Nowa wersja portalu jest odpowiednio zabezpieczona przed takimi wypadkami, a także wyposażona w dodatkowe informacje na temat przestępczości w interesującej nas okolicy.

Nasza okolica

Aby sprawdzić, czy mieszkamy w bezpiecznej dzielnicy, wystarczy, że wpiszemy swój kod pocztowy. Strona wyświetli nam mapę, na której zaznaczone będą miejsca, w których dochodziło do różnego rodzaju przestępstw, wraz z ich wyszczególnieniem.

Będzie się można dowiedzieć, gdzie najczęściej:

  • zgłaszano kradzieże
  • zgłaszano włamania
  • na jakich ulicach skarżono się na antyspołeczne zachowania

Policja dodaje również informacje na temat odpowiedzialności karnej, z jaką spotkali się sprawcy popełnionych przestępstw.

Chociaż portal wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, to ma też swoich krytyków. Twierdzą oni, że informacje zawarte na stronie są nierzetelne, gdyż nie wszystkie przestępstwa są zgłaszane policji w obawie przed zaniżeniem cen nieruchomości w danej okolicy.

Listę przestępstw w swojej okolicy możesz sprawdzić na stronie: www.police.uk.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (2)


Graphic-designer

Dobry artykuł, świetny pro-społeczny pomysł oraz równie dobra realizacja. Jednej rzeczy jakiej mi brakuje albo po prostu jeszcze nie znalazłem to statystyki i porównywanie dzielnic.

Graphic-designer

Daje plusa

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama