Citizens Advice Bureau: Biuro porad na każdy temat

25 lutego 2019 1000
Citizens Advice Bureau: Biuro porad na każdy temat

Długi, niesprawiedliwa kara, a może przemoc domowa? O pomoc w przeróżnych sprawach możemy się zwrócić do organizacji niepublicznych i pozarządowych. Jest ich na terenie Wielkiej Brytanii bardzo dużo. Jedną z największych jest Citizens Advice Bureau (CAB).

CAB jest biurem świadczącym usługi doradztwa głównie w zakresie prawa obowiązującego na terenie Wielkiej Brytanii.

Zagadnienia, w których porady szuka największa liczba mieszkańców Wysp to: zatrudnienie, finanse, zasiłki, dyskryminacja, opieka społeczna i problemy mieszkaniowe.

Biuro Doradztwa Obywatelskiego nie rozwiązuje za petentów wszystkich problemów, ale raczej  wskazuje klientowi rozwiązania i informacje takie, aby on sam był w stanie poradzić sobie z kłopotami. Pracownicy CAB wskażą też drogę administracyjną i instytucje, które mają obowiązek zająć się konkretną sprawą.

Zdarza się jednak, że prawnicy z CAB decydują się na bezpłatną usługę prawną. Wówczas klient upoważnia pracowników Biura Porad Obywatelskich do reprezentowania go i prowadzenia korespondencji w jego imieniu.

Citizens Advice Bureau opiera się na pracy wolontariuszy. Są to na ogół studenci prawa, ale także doświadczeni prawnicy i finansiści.

Instytucja ta założona została 4 września 1939 roku - jako organizacja pomagająca ludziom w dużych miastach przystosować się do trudnych warunków czasu wojny.

Aby znaleźć najbliższy oddział CAB, wystarczy na stronie: www.citizensadvice.org.uk wpisać nazwę miejscowości lub kod pocztowy.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (10)


~Insolvent employer

Gdzie zlozyc skarge ?
Pracowalam w restauracji przez 10mies., nie bylo specyficznej umowy o prace , po tym okresie odeszlam nie dajac wypowiedzenia pracodawcy. Problem ? Nie otrzymalam naleznego wynagrodzenia .
Czy pismo prawnicze w tej sprawie pomoze rozwiklac problem?

Malgorzata Rypinska

Lub w jaki sposob samodzielnie zredagowac skarge na pismie ?
Bede wdzieczna za odp.

~Poradnik

Proszę zwrócić się o pomoc do prawnika, bez dokumntu trudno będzie Pani dociekać swoich praw.

Poradnik

Pani Małgorzato, pracownicy Citizen Advice Bureau pomogą zredagować taką skargę lub napiszą ją w Pani imieniu

Korektor

Komentarz usuniêty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

~Tom

Witam
gdzie moglbym uzyskac wiecej informacji na temat "personal bankrut"??
z powodow osobistych jestem zmuszony do powrotu do Polski i nie stac mnie na splate zadluzenia w uk.
znajomi doradzili mi ze rozwiazaniem moze byc wlasnie personal bankrut.
dziekuje

~Niestety

niewiele tam wiedza, czesto sa to wolontariusze, czasem nawet maja jakies wyksztalcenie ale nie wiedza co poradzic , czytaja z internetu i umawiaja sie jak przeczytaja // ale do okreslonej sytuacji nie potrafia nic dodac od siebie ...

STOP OSZUSTOM !!!!

Poszukuję osób poszkodowanych przez nieuczciwego pracodawcę Pana PIOTRA FATYGĘ zamieszkałego 11 Exford Gardens Lee Londyn SE12 9HE Anglia reprezentującego firmę PERFECT STEEL LONDON LTD z siedzibą w Unit 5 Bilton Road Industrial Estate Manor Road Erith Kent DA8 2AN (konstrukcje stalowe, ślusarstwo, spawalnictwo).

Pan PIOTR FATYGA z PERFECT STEEL LONDON LTD pod fasadą przedsiębiorcy wspomaga się w swojej działalności pieniędzmi niektórych pracowników nie wypłacając należnego wynagrodzenia i całkowicie unikając z nimi kontaktu.
Jeżeli Ty również zostałeś oszukany i Pan PIOTR FATYGA z PERFECT STEEL LONDON LTD przywłaszczył sobie także Twoje ciężko zarobione pieniądze, koniecznie zgłoś się do mnie żeby połączyć siły składając zbiorowy pozew do sądu.

STOP OSZUSTOM !!!

~To nie prawnicy

tam pracuja ludzie czesto calkiem bez wiedzy prawniczej -doczytuja wiadomosci z internetu , nie wiedza kompletnie jak sie zachowac w okreslonej sytuacji ,tylko jakies podstawy ...strata czasu

~Olka

Witam,chce zapytać jak wyglada sytuacja osoby w wieku 60 lat.Tak wiec od dłuższego czasu ze względu na stan zdrowia nie mogę pracować:( Czy będę kierowana na jakaś rentę już w tym wieku?

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama