CSCS

9 grudnia 2013, Londynek.net 2540
CSCS

Formularze do pobrania:

Karta CSCS (Construction Skills Certification Scheme) to dokument, który potwierdzi znajomość przepisów BHP (Health and Safety) oraz kwalifikacje pracownika w zawodach budowlanych.

Karta wydawana jest przez CITB Construction Skills; krajową organizację zajmującą się kursami przygotowującymi do pracy w zawodach budowlanych.

 Pracodawcy w Wielkiej Brytanii z branży budowlanej bardzo często wymagają od pracownika posiadanie karty CSCS, zwanej również czasem Safety Pass lub Safety Passport. Do uzyskania karty CSCS konieczne jest zdanie testu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Istnieje możliwość zdania egzaminu CSCS w języku polskim, są również dostępne materiały szkoleniowe po polsku, a firma organizująca testy zapewniają polskojęzyczną obsługę.

Na karcie znajdują się: zdjęcie i nazwisko jej właściciela, informacje o wykonywanym przez niego zawodzie, informacje o poziomie uzyskanych kwalifikacji, a także o tym, że jej właściciel przeszedł przeszkolenie bezpieczeństwa pracy (Health and Safety Test). Karta wydawana jest na 3 lub 5 lat.

Szkolenia prowadzone są w różnego typu szkołach czy uczelniach (college), przez prywatnych wykładowców, a także wielu pracodawców prowadzi kursy dla swoich pracowników. Testy przeprowadzane są przez wykwalifikowany personel CITB w ponad 151 ośrodkach na terenie całego kraju, 90 z nich jest regularnie odwiedzana przez samochód szkoleniowy.

Karta CSCS jest bezpłatna dla studentów lub tych, którzy już otrzymali kwalifikacje NVQ na poziomie 2 lub 3 po 1-szym stycznia 1998 roku lub City & Guilds i CITB.

Zdobycie karty CSCS

Jest ono poprzedzone obligatoryjnym egzaminem. Możesz przygotować się do testu poprzez zapisanie się na jednodniowy kurs organizowany przez The National Construction Colleges . Zakres materiału na egzaminie jest dostosowany do kwalifikacji, o które się ubiegamy. Egzamin polega na udzieleniu odpowiedzi na 40-50 pytań z zakresu bezpieczeństwa, z których większość to pytania z zamkniętą kafeterią odpowiedzi. Pytania są jednokrotnego wyboru. Maksymalna dopuszczalna ilość błędów to 5. Czas egzaminu to 45-60 minut. Trzeba pamiętać, że na egzamin należy zabrać dokument ze zdjęciem i potwierdzeniem adresu np. paszport.

Egzaminy na kartę CSCS w języku polskim odbywają się we wszystkich większych miastach w Wielkiej Brytanii. Między innymi w Manchesterze, Edynburgu, Glasgow, Bristolu, Bredford, Leeds, Birmingham, Brighton, Luton, Nottingham.

Karta CSCS jest podzielona na różne rodzaje w zależności od kwalifikacji. Wyróżniamy:

1. GREEN CARD - robotnicy
2. RED CARD - stażyści
3. BLUE CARD - doświadczeni robotnicy
4. BLUE CARD - wykwalifikowany pracownik
5. GOLD CARD - wykwalifikowany pracownik
6. GOLD CARD - kierownik
7. BLUE CARD - doświadczony menadżer
8. PLATINUM CARD - menadżer
9. BLACK CARD - starszy Menadżer
10. WHITE CARD - zawód związany z budownictwem

Dzięki karcie CSCS nasz pracodawca jest pewny, że jesteśmy uczciwym i wykwalifikowanym pracownikiem, który na dodatek przeszedł szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Kolejny plus dla pracownika.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (25)


Marek Jasiewicz

CHCIAL BYM WYROBIC SOBIE KARTE CSCS, JLE TO DOKLADNIE KOSZTUJE I GDZIE MOGE TO ZALATWIC,MIESZKAM NA MITCHAM.MAREK.

Firma PolStar

Komentarz usuniêty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

OLEK

Zdalem egzamin w listopadzie 2011. Mam potwierdzenie na papieku A4. kiedy dostane karte?

Daniel Pisarek

wszystko teraz wiem

~MOTOR__L

Ja karte wyrobilem w 2006r. i dostalem plastik, więc nie wiem gdzie jeszcze dają "na papierze" co do samego kursu to pytania sa proste, jeśli je wczesniej przeczytamy.

~Tomek

wszystko zalezy od ceny. jak nie aplikujesz o karte to dostajesz tylko papier i ciezko wejsc na budowe - wymagają zwykle karty.
gdzie znalezc jednostkę egzaminacyjną? google :)

~Jaca-aberdeen

POTRZEBNE INFORMACJE KTORYCH ARTYKUL NIE ZAWIERA . 1. Zazwyczaj o karte aplikuje twoj pracodawca ktory ustala tetmin i miejsce egzaminu.2. pomoce distepne sa w sklepie online na ich stronie. 2.Po zdaniu egzaminu musisz distarczyc dokument o zdanym egzaminie (ta wladnie kartka A4), zdobyre kwalifikacje, zdjecie , dowod wplaty na £30. I TO WSZYSTKO twoj pracodawca wysyla do CSCS wraz z aplikacja . Gdy starasz sue o karte sam ribisz dokladnie to samo -Opis jest na stronie CSCS jak to zrobic .3. Po wyslaniu aplikacji ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami czekasz okolo 3 tygodnie na karte

Ramzeslive

Ja zdawałem test około 2 tygodni temu-wysłał mnie pracodawca.
Chwilę przed testem jeden Pan zrobił mi fotkę więc do późniejszego wyrobienia Karty nie potrzebowałem dawać żadnego zdjęcia.
Po zdaniu egzaminu od razu dostałem papier potwierdzający ten fakt,poszedłem z nim do pracodawcy.Pracodawca zaaplikował od razu po plastik-który dostałem po około 4 dniach.

~Punisher

Jak to się stało, że zniknął mój komentarz...??

~Roman

1. Mógł by mi ktoś wyjaśnić następującą rzecz: czy po zdaniu egzaminu można samemu wyrobić Green Card? Bo w poprzednich komentarzach napisane jest, że to pracodawca aplikuje o kartę. W każdym ogłoszeniu o pracę napisane jest, że wymagają karty CSCS. Proszę o wyjaśnienie ;)

2. Chcąc zdawać egzamin trzeba mieć adres zamieszkania w UK?

~Cscs

witam mamy karte czerwona na pol roku,co zrobic zeby otrzymac karte niebieska,wystarczy rekomendacja angielskiego pracodawcy?

~Korektor

Komentarz usuniêty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

Grzegorz

mam białą kartę czy w ramach tej karty mogę wykonywać zawód cieśli/zbrojarza... jeśli nie to czy okazując referencje zmienią mi kolor plastiku oczywiście za opłatą... ???

~Ala

Aby pracować jako cieśla potrzebuje Pan karty niebieskie, aby ją otrzymać należy zdać specjalny egzamin:

http://www.cscs.uk.com/card-type/skilled-worker/

To, czy pracodawca zechce zatrudnić Pana z białą kartą zależy od niego.


Rodzaje kart może Pan znaleźć tutaj:

http://www.cscs.uk.com/applying-for-cards/types-of-cards/

~Woookie

mam pytanie wyjeżdżam za miesiąc do Londynu ,będę musiał wyrobić kartę cscs. mam nowy dowód osobisty gdzie nie ma adresu zameldowania.czy to może byc problem?paszport sjest nie ważny od paru dni

 
121-15 (25)

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama