Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

To już pewne! Shakira stanie przed sądem

To już pewne! Shakira stanie przed sądem
Piosenkarka ma poważne kłopoty z hiszpańskim urzędem podatkowym... (Fot. PAP/EPA)
Kolumbijskiej piosenkarce zarzucono niezapłacenie podatku dochodowego w Hiszpanii w latach 2012-2014 na łączną kwotę 14,5 mln euro. Po zakończeniu śledztwa w tej sprawie Shakira odrzuciła propozycję ugody ze strony prokuratury, podkreślając, że jest niewinna. Kwestią czasu był proces sądowy. Sąd właśnie zatwierdził, że taki proces będzie miał miejsce. Data rozprawy nie została jeszcze wyznaczona.
Advertisement
Advertisement

Sąd z siedzibą w mieście Esplugues de Llobregat pod Barceloną ogłosił 27 września, że Shakira będzie miała postawionych sześć zarzutów związanych z oszustwami podatkowymi – poinformowała Associated Press.

Natomiast prokuratorzy zapowiedzieli wcześniej, że zwrócą się do sądu o skazanie wokalistki na osiem lat i dwa miesiące więzienia, jeśli zostanie uznana za winną. Będą też domagać się od niej zapłacenia grzywny w wysokości 24 mln euro. W przypadku przegranej Shakiry, sędzia może odstąpić od kary pozbawienia wolności. Tak może bowiem stać się w odniesieniu do przestępców skazanych po raz pierwszy, o ile zostaną skazani na mniej niż dwa lata więzienia.

Sednem sporu prawnego z udziałem gwiazdy jest kwestia miejsca zamieszkania wokalistki. Prokuratorzy twierdzą, że w latach 2012-2014 mieszkała głównie w Hiszpanii, mimo że jej oficjalnym miejscem zamieszkania były Bahamy. Według hiszpańskiego prawa zaś, jeśli pobyt w Hiszpanii jest dłuższy niż 183 dni w ciągu roku, wtedy dochody powinny być opodatkowane w tym kraju.

Jeszcze do niedawna jej partnerem był piłkarz drużyny FC Barcelona, Gerard Pique, z którym ma dwóch synów, więc rzeczywiście wokalistka spędzała dużo czasu w Hiszpanii.

Agencja PR reprezentująca Shakirę informowała, że mimo iż prawnicy piosenkarki nie zgadzali się co do tego, że ma ona dług względem hiszpańskiego fiskusa, to gwiazda spłaciła nieudowodnioną należność natychmiast po tym, jak się o niej dowiedziała, łącznie z 3 mln euro odsetek.

Comments
  • Sedzia
    30 September, 20:54

    Uniewinnic ja szybciutko!

    Pasozyty sadowe! Prawdziwi przestepcy chodza po ulicach siejac zagrozenie! tylko ze na nich sie tak nie oblowicie hieny!

Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 30.11.2022
GBP 5.4151 złEUR 4.6684 złUSD 4.5066 złCHF 4.7421 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement