Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Slimane – francuski finalista Eurowizji rusza w światowe tournée!

Slimane – francuski finalista Eurowizji rusza w światowe tournée!
W rodzinnej Francji piosenkarz jest dobrze znany... (Fot. Getty Images)
Slimane jest doskonale znany francuskiej publice, a za sprawą 68. Konkursu Piosenki Eurowizji, który piosenkarz zakończył na czwartej pozycji, urzekł też słuchaczy w innych krajach. Po tym sukcesie Francuz wyrusza w swoje pierwsze światowe tournée, w ramach którego odwiedzi także Polskę.
Advertisement
Advertisement

Przejmująca ballada "Mon amour" to z pewnością jedna z piosenek, które pozostaną na długo w pamięci po zakończonym 11 maja 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. Zagraniczna ofensywa Slimane'a będzie miała ciąg dalszy. 23 stycznia 2025 roku artysta rozpocznie swoje pierwsze światowe tournée.

Najpierw zamelduje się w Berlinie. Następnie piosenkarz uda się m.in. do Londynu, Mediolanu, Helsinek, by 4 lutego zagrać koncert w Polsce, w stołecznej Stodole. Zainteresowani występem zwycięzcy piątej edycję francuskiego "The Voice" już mogą nabyć bilety na jego koncert.

Występ Francuza nie będzie jedynym, który przypomni polskiej publiczności eurowizyjne emocje. Bowiem już 15 czerwca w warszawskim klubie Progresja z solowym koncertem wystąpi ukraińska piosenkarka, Jerry Heil. Artystka ta wraz z raperką Alyoną Alyoną wywalczyła dla Ukrainy trzecie miejsce, śpiewając utwór "Teresa & Maria".

Warto dodać, że w trakcie Eurowizji zbierały pieniędze na odbudowę ukraińskiej szkoły, która została zniszczona podczas rosyjskiego bombardowania. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 14.06.2024
GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement