Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Seal zaprojektował aparat fotograficzny. Cena robi wrażenie!

Seal zaprojektował aparat fotograficzny. Cena robi wrażenie!
Artysta podszedł do tego projektu z dużym przywiązaniem do szczegółów, dzięki czemu każdy z 500 egzemplarzy jest unikatowy. (Fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
'To cała opowieść zamknięta w jednym kadrze' - tak o fotografii mówi Seal. Trzykrotny zdobywca Grammy od lat z powodzeniem realizuje swoją fotograficzną pasję, której ukoronowaniem jest współpraca, jaką podjął niedawno z marką Leica. Jej owocem jest unikatowy aparat fotograficzny Leica Q2 'Dawn'.
Advertisement
Advertisement

Hasłem przewodnim i inspiracją dla piosenkarza przy tworzeniu tego projektu był świt (ang. dawn). Każdy, kto choć raz wybrał się z aparatem, aby uchwycić otaczający go świat skąpany w porannym słońcu wie, jak wyjątkowy i ulotny potrafi być to moment.

Ten wyjątkowy nastrój i świetlistą aurę poranka Seal postanowił oddać w swoim projekcie – dlatego każdy z 500 aparatów pokryty jest elegancką, połyskującą, japońską tkaniną w różnych odcieniach złota i głębokiej czerni. Całość tworzy wrażenie jakby aparat zdobiły tysiące delikatnych koralików. Ten zabieg od razu przywodzi na myśl fotograficzną grę świateł i cieni.

W zestawie z aparatem są szal zaprojektowany przez Anninę Roescheisen i wyprodukowany przez nowojorską firmę Rag&Bone, na którym nadrukowane zostały fragmenty utworów artysty, a także wykonany z linki pasek do aparatu. I w tym elemencie można dostrzec przywiązanie artysty do detalu.

Linka wykończona została czarnym, skórzanym uchwytem, na którym widnieje złoty napis: "You became the light on the dark side of me" (Stałaś się światłem w mojej mrocznej stronie). To fragment jednego z jego największych hitów "Kiss from a Rose", za który artysta został nagrodzony w 1996 roku trzema statuetkami Grammy. Tak wyjątkowe urządzenie ma jednak swoją cenę, aparat kosztuje 5 995 dolarów.

Premierze aparatu towarzyszy wystawa zdjęć autorstwa piosenkarza. Do 31 października odwiedzający Leica Gallery w Los Angeles mogą ocenić jego fotograficzny kunszt. Wśród wystawionych zdjęć znalazły się autoportret, zdjęcia Bono, portrety dzieci i kilka ulicznych ujęć. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 05.12.2022
GBP 5.4558 złEUR 4.6898 złUSD 4.4415 złCHF 4.7542 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement