Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rolę Michaela Jacksona w biograficznym filmie o nim zagra bratanek artysty

Rolę Michaela Jacksona w biograficznym filmie o nim zagra bratanek artysty
"Michael" będzie filmową biografią Michaela Jacksona. (Fot. KMazur/WireImage)
Wiemy już, kto sportretuje Michaela Jacksona w nadchodzącym filmie biograficznym poświęconym legendarnemu wokaliście. Jak poinformował właśnie reżyser produkcji Antoine Fuqua, tytułową rolę w 'Michaelu' otrzymał bratanek Króla Popu, Jaafar Jackson, dla którego będzie to debiut na dużym ekranie.
Advertisement
Advertisement

Pierwsze informacje na temat planów nakręcenia filmowej biografii Michaela Jacksona pojawiły się już w 2019 roku. Dopiero trzy lata później wytwórnia Lionsgate otrzymała prawa do realizacji projektu. Okazało się wówczas, że scenariusz do produkcji zatytułowanej "Michael" napisze trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan, który ma na koncie takie kinowe hity, jak "Aviator", "Skyfall", "Geniusz", "Gladiator" czy "Dom grozy".

Stanowisko producenta objął zaś Graham King, który odpowiada za sukces choćby "Bohemian Rhapsody". Wielką niewiadomą pozostawało natomiast nazwisko odtwórcy głównej roli. Wątpliwości te rozwiał właśnie reżyser obrazu, twórca "Bez litości" i "Wyzwolenia", Antoine Fuqua.

Filmowiec ogłosił na Instagramie, że w jednego z największych gwiazdorów w dziejach muzyki popularnej wcieli się nie kto inny, jak bratanek zmarłego w 2009 roku artysty. "Z dumą ogłaszam, że Jaafar Jackson wystąpi jako tytułowa postać ‘Michaela’ – filmowego wydarzenia eksplorującego niezwykłą podróż człowieka, który stał się Królem Popu" – ujawnił Fuqua.

Jaafar jest synem Jermaine’a Jacksona, starszego brata autora przeboju "Beat It", u boku którego występował on w zespole The Jackson 5. Dla 26-letniego bratanka Michaela Jacksona będzie to aktorski debiut. "Jaafar jest ucieleśnieniem mojego syna. To cudowne obserwować, jak kontynuuje jego dziedzictwo" – wyznała matka nieżyjącego artysty, Katherine Jackson.

Producent nadchodzącego obrazu zapewnia, że krewny Jacksona nie został wybrany jedynie z powodu swojego pochodzenia.

"Poznałem Jaafara ponad dwa lata temu i byłem zachwycony sposobem, w jaki odzwierciedla ducha i osobowość Michaela. To było coś tak potężnego, że po przeprowadzeniu ogólnoświatowych poszukiwań idealnego aktora zyskałem pewność, że jest on jedyną osobą, która powinna otrzymać tę rolę. Jestem niezmiernie podekscytowany, że Jaafar dołączył do nas, aby zagrać swojego stryja. Nie mogę się doczekać chwili, gdy świat zobaczy go na dużym ekranie jako Michaela Jacksona" – podkreślił w udostępnionym przez media oświadczeniu King. Zdjęcia do filmu ruszą jeszcze w tym roku.

Biografia Jacksona ma przedstawić wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia i kariery Króla Popu, począwszy od jego występów w zespole The Jackson 5, w którym śpiewał jako dziecko. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w filmie pojawi się też wątek oskarżeń o pedofilię, z którymi to oskarżeniami piosenkarz mierzył się aż do śmierci.

W 2019 roku premierę miał dokument zatytułowany "Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona". Koncentruje się on na dwóch mężczyznach, którzy twierdzą, że w dzieciństwie byli wykorzystywani seksualnie przez gwiazdora. Film zdobył statuetkę Emmy i nagrodę BAFTA TV.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement