Menu

Nowa książka Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena w październiku

Nowa książka Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena w październiku
Obama (na zdj. z rodziną) i Springsteen? Okazuje się, że wiele ich łączy... (Fot. Wikimedia)
W październiku ukaże się książka byłego prezydenta USA Baracka Obamy i amerykańskiej gwiazdy rocka Bruce'a Springsteena 'Renegades: Born in the USA', czyli 'Renegaci: urodzeni w USA' - poinformowały wydawnictwo Penguin Random House i firma byłego prezydenta, Obama's Higher Ground.
Advertisement

"Renegades" ma być książkową wersją podcastu prowadzonego przez autorów. W internetowych audycjach Obama i Springsteen rozmawiają na różne tematy - od samochodów po sytuację w kraju.

Premiera książki, której egzemplarz ma kosztować 50 dolarów, zapowiedziana jest na 26 października. Mają się w niej znaleźć rzadkie fotografie autorów, rękopisy tekstów piosenek Springsteena czy przemówienia byłego prezydenta z ręcznymi adnotacjami.

"Przez lata odkryliśmy, że mamy podobną wrażliwość dotyczącą pracy, rodziny czy Ameryki. Na swój sposób, Bruce i ja odbywamy równoległą podróż, próbując zrozumieć ten kraj, który dał nam tak wiele" - wyjaśniał Obama.

"To czas na poważne zastanowienie się na tym, kim chcemy być i jaki kraj chcemy pozostawić swoim dzieciom. Czy pozwolimy zniweczyć nasze wysiłki, czy też stawimy czoło niebezpieczeństwom razem, zjednoczeni? W tej książce nie znajdziecie odpowiedzi na te pytania, ale odnajdziecie historię o parze poszukujących, którzy robią co mogą, by stawiać lepsze pytania" - napisał we wstępie do książki Springsteen.

Bruce Springsteen w 2016 roku otrzymał od ówczesnego prezydenta Baracka Obamy Prezydencki Medal Wolności, najwyższe cywilne odznaczenie w USA. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 21.09.2021
GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement