Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nietypowa adopcja na Tasmanii. Pies ze schroniska trafił do... więzienia

Nietypowa adopcja na Tasmanii. Pies ze schroniska trafił do... więzienia
Czy pies w więzieniu może być szczęśliwy? Okazuje się, że tak! (Fot. Getty Images)
Z zamkniętego boksu w schronisku dla bezpańskich zwierząt trafił za mury więzienia i... jest szczęśliwy. Cezar, bezdomny pies, który z powodu swoich problemów, długo nie mógł znaleźć domu, w końcu ma nowych opiekunów. Adoptowali go… więźniowie z zakładu karnego w Risdon na Tasmanii.
Advertisement
Advertisement

Cezar ma 10 lat, jest mieszańcem Staffordshire terriera i labradora. Od urodzenia cierpi na poważne zaburzenia - ma tak silny lęk separacyjny, że praktycznie nie można go zostawić samego. Z tego powodu trafił do schroniska i z tego powodu mimo upływu lat nie znalazł się nikt, kto chciałby go adoptować.

W końcu uśmiechnęło się do niego szczęście, bo trafił do programu "Psy na zwolnieniu warunkowym", dzięki czemu regularnie odwiedzał więzienie w Risdon na Tasmanii, gdzie więźniowie szkolili go i socjalizowali, co miało mu pomóc w znalezieniu nowego domu.

Spotkania z osadzonymi niewiele pomogły na paraliżujący lęk separacyjny. Za to sprawiły, że Cezar polubił samo więzienie i jego mieszkańców. Czuł się tam dobrze, miał wielu przyjaciół, którzy cieszyli się za każdym razem, gdy ich odwiedzał. W końcu uznali, że skoro nikt przez lata nie chciał go przygarnąć, to zrobią to oni.

W końcu Cezar nie może zostawać sam, a oni akurat z więzienia nigdzie się nie wybierają. Osadzeni zrobili zrzutkę, zebrali wymaganą na utrzymanie psa kwotę 14 000 dolarów australijskich (ok. 40 tys. zł) i złożyli wniosek o adopcję.

Władze schroniska nie wahały się ani chwili i wyraziły zgodę. Choć bowiem Cezar zza jednych krat trafił za inne kraty, to jego życie diametralnie się zmieniło - teraz ma rodzinę i to sporą. Jest otoczony uwagą i troską, czuje się tu dobrze i bezpiecznie. 

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 07.06.2023
GBP 5.2109 złEUR 4.4790 złUSD 4.1887 złCHF 4.6211 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement