Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Netflix ogłosił tytuły 12 nowych polskich premierowych produkcji

Netflix ogłosił tytuły 12 nowych polskich premierowych produkcji
Nowe filmy i seriale będą pojawiać się systematycznie na platformie streamingowej Netflix w najbliższych miesiącach. (Fot. PAP/EPA)
Trzy seriale i dziewięć filmów – tak wyglądają plany Netfliksa dotyczące tegorocznych premier polskich produkcji.
Advertisement
Advertisement

"W tym roku inwestujemy nie tylko w tytuły osadzone w rozmaitych gatunkach, ale i w rozwój produkcji na podstawie znanych polskich powieści. Możemy też spodziewać się nowatorskich i odważnych filmów czerpiących z różnorodnych konwencji. Nie wątpię, że nadchodzące premiery nie tylko przyciągną wielu nowych widzów, ale i pokażą talent polskich twórców" – zapewnił w oficjalnym komunikacie Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix.

Wspomniane przez niego polskie produkcje Netfliksa, która trafią do widzów jeszcze w tym roku, to trzy seriale i dziewięć filmów fabularnych.

Serialem, który szczególnie może zainteresować widzów, jest ekranizacja powieści "Informacja zwrotna" Jakuba Żulczyka. Produkcję reżyseruje Leszek Dawid, a jej premiery, według informacji przekazanej przez samego pisarza, należy się spodziewać w drugiej połowie tego roku.

Miniserial opowiada historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego Marcina Kani (w tej roli Arkadiusz Jakubik), który wyrusza w szaloną podróż, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. "Jestem super podekscytowany, tym bardziej że wiele wskazuje na to że nie jest to moje ostatnie słowo w Netflix" – napisał na swoim Instagramie Żulczyk.

Pozostałe dwa polskie seriale, który przygotowuje na ten rok platforma Netflix, to "Infamia" w reżyserii Anny Maliszewskiej i Kuby Czekaja oraz "Absolutni debiutanci" Kamila Tarabura i Katarzyny Warzechy.

Znacznie bogatsza jest pula polskich filmów, które trafią do katalogu giganta streamingowego. Wśród dziewięciu tytułów, poza zapowiedzianą wcześniej ekranizacją powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Znachor", znajdzie się film na podstawie innego klasyka naszej literatury - powieści Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i Templariusze".

Na tym nie kończy się lista ekranizacji książek. Netflix pokaże też film zrealizowany na podstwie "Fanfika" Natalii Osińskiej.

Miłośników rodzimego kina akcji mogą zainteresować trzy przygotowywane pozycje. Pierwsza to "Dzień Matki" z Agnieszką Grochowską w roli Niny, żyjącej w ukryciu byłej agentki do zadań specjalnych, która musi wykorzystać cały wachlarz swoich nadzwyczajnych umiejętności, aby uratować syna porwanego przez gangsterów.

Emocji dostarczy także seans filmu "Freestyle" z Maciejem Musiałowskim w roli głównej czy sensacyjnej produkcji "Operacja Soulcatcher".

Na liście filmowych propozycji Netfliksa na ten rok znalazły się też produkcja z gatunku science–fiction pod tytułem "Fenomen" oraz komedia romantyczna "Miłość do kwadratu bez granic" z Adrianną Chlebicką i Mateuszem Banasiukiem.

Drugą komediową propozycją platformy jest film "Gorzko, gorzko" w reżyserii mistrza tego gatunku Tomasza Koneckiego. W rolach głównych w tej produkcji zobaczymy Edytę Olszówkę, Mateusza Kościukiewicza i Rafała Zawieruchę.

Do tej pory Netflix wyprodukował około 40 polskich filmów i seriali. Tylko w 2022 roku platforma zainwestowała w rodzime produkcje 400 mln zł.

Comments
  • Jprd
    24 March, 10:53

    znając poziom netflixa może jeden będzie godny uwagi. Serwis ciągne od kupla za free ,sam za to bym nie zapłacił złamanego grosza

Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 05.06.2023
GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement