Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Miliony za obraz namalowany przez Churchilla

Miliony za obraz namalowany przez Churchilla
Polityk, mówca, literat-noblista. To nie koniec - Winston Churchill również malował. (Fot. Fox Photos/Getty Images)
Obraz Most nad Aix-en-Provence, namalowany jako hołd francuskiemu malarzowi Paul Cezannowi, sprzedano w domu aukcyjnym Christie's za 2,3 mln dolarów - podała agencja EFE.
Advertisement

Obraz przedstawia idylliczny krajobraz południowej Francji, który wcześniej dwukrotnie utrwalił francuski postimpresjonistyczny malarz Paul Cezanne.

Dom aukcyjny Christie's wystawił wiele prac byłego premiera Wielkiej Brytanii, który swoją twórczość rozpoczął podczas I Wojny Światowej w wieku 40 lat.

"Churchill oddał się malarstwu, co było sposobem na odwrócenie uwagi od pogłębiającej się depresji i rosnącej presji wynikającej z jego kariery politycznej. Malarstwo stało się jego wielką pasją" - poinformował Nicholas Orchard, dyrektor oddziału brytyjskiej i irlandzkiej sztuki współczesnej w Christie's.

W marcu tego roku należący do kolekcji aktorki Angeliny Jolie obraz przedstawiający meczet Księgarzy w Marrakeszu stał się najdroższym obrazem byłego brytyjskiego premiera sprzedanym na aukcji. Osiągnął cenę prawie 11,5 mln dolarów.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 03.12.2021
GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement