Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jest najpopularniejszym artystą na świecie. Pobił dwa rekordy Guinnessa

Jest najpopularniejszym artystą na świecie. Pobił dwa rekordy Guinnessa
33-letni The Weeknd jest kanadyjskim wokalistą, autorem tekstów piosenek i producentem muzycznym. (Fot. PAP/EPA)
Dwa rekordy Guinnessa ustanowione przez The Weeknd zapewniły mu na podstawie oszałamiających wyników słuchalności, miano najpopularniejszego artysty na świecie. Kanadyjczyk posiada obecnie tytuł piosenkarza z najwyższą miesięczną liczbą słuchaczy (ponad 111 mln) na platformie Spotify. Jest także pierwszym artystą w historii platformy, który przekroczył liczbę 100 milionów słuchaczy miesięcznie.
Advertisement
Advertisement

The Weeknd swoją twórczością podbija listy przebojów, ale zdarza mu się także pobić rekordy Guinnessa. W 2016 roku otrzymał stosowny dyplom, potwierdzający m.in. to, że jego album "Beauty Behind The Madness" był najczęściej odtwarzaną płytą na platformie Spotify.

Drugi rekord przypadł mu w udziale, gdy trzy jego utwory "Earned It", "Can't Feel My Face" i "The Hills" przez 45 tygodni utrzymywały się w pierwszej dziesiątce listy przebojów Billboard.

W tym roku Kanadyjczyk pobił kolejny rekord, który tym razem uczynił go najpopularniejszym artystą na świecie. Tytuł nie jest przesadzony, bowiem The Weeknd jest pierwszym artystą w historii platformy Spotify, który przekroczył liczbę 100 milionów słuchaczy miesięcznie. Z danych na dzień 21 marca wynika, że w ciągu miesiąca po dyskografię muzyka sięgnęło 111,6 mln użytkowników platformy.

The Weeknd zostawił konkurencję daleko w tyle. Dla porównania święcąca triumfy singlem "Flowers" Miley Cyrus, przyciągnęła w tym samym czasie 82,3 miliona słuchaczy, Shakira 81,7 miliona, Taylor Swift 80,3 miliona, Rihanna 78,2 miliona, a Ed Sheeran 77,5 miliona słuchaczy.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 05.06.2023
GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement