Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jak Ewa Minge chce zrewolucjonizować rynek mody?

Jak Ewa Minge chce zrewolucjonizować rynek mody?
Słynna polska projektantka jest już znudzona i zmęczona modą w tradycyjnym wydaniu... (Fot. Getty Images)
Ikona polskiej mody prowadzi rozmowy z Łódzkim Instytutem Technologicznym, działającym w Sieci Badawczej Łukasiewicz, w kwestii wdrożenia, na razie okrytych tajemnicą, technologii. Mogą one, jak twierdzi projektantka, 'zrewolucjonizować rynek nie tylko odzieżowy'.
Advertisement
Advertisement

Łódzki Instytut Technologiczny skupia się m.in. na działalności w obszarze włókiennictwa i przemysłu skórzanego. Być może o tej placówce będzie wkrótce głośniej za sprawą ewentualnej współpracy z Ewą Minge. Czołowa polska projektantka mody 25 stycznia spotkała się z dyrektorem ośrodka, dr Radosławem Dziubą oraz przedstawicielami Centrów Badawczych tego instytutu, by omówić możliwość realizacji wspólnych projektów.

"Posiadacie nieprawdopodobne wynalazki i technologie. W instytutach Łukasiewicza, w tym w instytucie w Łodzi, prowadzonych jest wiele bardzo mądrych prac badawczych, w różnych kierunkach. Moja marka jest na rynku od ponad 35 lat, więc my znamy ten rynek doskonale i wiemy, że jest on gotowy na nowe technologie. Rzeczy, które są robione w instytucie w Łodzi np. w ramach recyklingu, z wtórnego obiegu, są jakościowo rewelacyjne i chciałabym, żeby zostały zastosowane w markach, które prowadzę" – powiedziała Ewa Minge, cytowana na stronie internetowej instytutu.

Szczegóły nowego konceptu modowego Minge ma wyjawić już wkrótce. (Fot. PAP/Kalbar)

Plany łódzkich naukowców i projektantki są bardzo ambitne. "Mam kilka pomysłów i wspólnie entuzjastycznie do nich podeszliśmy, do rzeczy zupełnie nowych, które wydaje mi się, że mogą zrewolucjonizować rynek nie tylko odzieżowy. Dzisiaj świat odchodzi od tzw. mody sezonowej. Dzisiaj modna jest moda wygodna, mądra i dobra technologiczne, sprawdzająca się w różnych warunkach. Taka, która przy okazji nie zaśmieca naszej planety. Myślę, że na pewno znajdziemy przestrzeń do tego, aby połączyć siły" – stwierdziła Minge.

Projektantka zwróciła uwagę na to, że często rodzime firmy poszukują nowych rozwiązań technologicznych w odległych krajach, np. azjatyckich, podczas gdy nie dostrzegają tego, że w Polsce działają instytuty Łukasiewicza, które dysponują nowoczesną infrastrukturą.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement