Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Eric Clapton krytykuje osoby zaszczepione...

Eric Clapton krytykuje osoby zaszczepione...
Eric Clapton ma podobne poglądy na temat pandemii do polskiej gwiazdy - Edyty Górniak... (Fot. Getty Images)
Od początku pandemii nie kryje swojego sceptycyzmu wobec obostrzeń i wygłasza niepochlebne opinie na temat szczepionek przeciw Covid-19. Idolem koronasceptyków Eric Clapton stał się zwłaszcza wtedy, gdy odmówił grania koncertów, na które wpuszczano tylko ludzi zaszczepionych. Teraz słynny muzyk stwierdził, że osoby, które poddają się szczepieniu, uległy 'masowej hipnozie' i 'praniu mózgu'.
Advertisement
Advertisement

Swoimi refleksjami na temat pandemii i szczepień Clapton podzielił się w programie internetowym "The Real Music Observer". Bez wahania stwierdził, że ludzie, którzy decydują się na szczepienie, robią to, bo zostali poddani masowej hipnozie i praniu mózgu. Muzyk przyznał, że jest zwolennikiem teorii profesora psychologii klinicznej Mattiasa Desmeta z Uniwersytetu w Gandawie w Belgii.

Naukowiec ten stwierdził w jednym z wywiadów, że wszyscy cierpimy na "masową psychozę" w kwestii pandemii, a zachęcanie ludzi do szczepień się i podjęcia innych środków ostrożności to część próby "zahipnotyzowania mas" i "podtrzymania masowej histerii". "Zacząłem zdawać sobie sprawę, że to naprawdę się dzieje" - stwierdził słynny gitarzysta. Dodał też, że w filmach propagujących szczepienia zawarto przekazy podprogowe.

Clapton przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, iż jego opinie na temat szczepień mogą być powodem ostracyzmu, który zmusi go do zakończenia kariery. Ale nie boi się tego i nie zamierza milczeć. "Moja kariera w zasadzie się skończyła. Od momentu, kiedy zabrałem głos, minęło 18 miesięcy, kiedy mogę powiedzieć, że jestem na przymusowej emeryturze" - wyznał.

Zdradził też, że jego poglądów nie podzielają jego przyjaciele, koledzy z branży ani domownicy. "Moja rodzina i przyjaciele myślą, że jestem szalony. W ciągu ostatniego roku wielu zniknęło, zweryfikowałem wiele przyjaźni. Czasem próbuję skontaktować się z innymi muzykami, ale często pozostaję bez odpowiedzi. Mój telefon nie dzwoni już tak często jak kiedyś, nie dostaję tylu wiadomości i maili. A moi domownicy musieli dać mi trochę swobody i przestrzeni, wiedziałem, że i tak nikogo nie przekonam" - wyznał.

Radykalnym przeciwnikiem szczepień Eric Clapton stał się po tym, jak przyjął dwie dawki szczepionki AstraZeneca. Jak relacjonował w maju zeszłego roku, w jego przypadku powikłania poszczepienne były "katastrofalne". Twórca hitu "Layla" twierdził, że po szczepieniu jego stopy i dłonie były albo lodowate i zdrętwiałe albo odczuwał palący ból. Obawiał się, że już nigdy nie będzie mógł grać na gitarze. Przykre doświadczenia umocniły jego sceptycyzm, z którym nie krył od samego początku pandemii. 

Comments
  • Layla
    29 January, 22:32

    Co prawda, co do psychozy się nie do końca zgadzam, bo zaszczepiłem się tylko i wyłącznie z czysto pragmatycznych powodów ( żeby np. latać swobodniej ), ale co do reszty pełna zgoda. Sam jestem wk...ony, bo od 2 lat nie byłem na żadnym koncercie, bo nic nie można zaplanować ( kupię bilet, a później koncert odwołają). Brawo Eric ! Laylaaaa !!!

  • Prawdziwe info
    30 January, 02:07

    Eric Clapton to pajaco i ten co dzieci b.....

Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement