Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Beyonce pierwszą czarnoskórą artystką z albumem country na 1. miejscu!

Beyonce pierwszą czarnoskórą artystką z albumem country na 1. miejscu!
Beyonce po raz kolejny zagrała na nosie krytykom... (Fot. Getty Images)
42-letnia diwa idzie na rekord. Po doskonałym przyjęciu albumu 'Cowboy Carter', Beyonce podbija kolejne listy przebojów, przechodząc tym samym do muzycznej historii. Nowy krążek zaprowadził ją m.in. na szczyt zestawienia Top Country Albums magazynu 'Billboard'. Beyonce stała się pierwszą czarnoskórą piosenkarką, która tego dokonała.
Advertisement
Advertisement

Premiera albumu "Cowboy Carter" potwierdza, że Beyonce jest maszynką do tworzenia przebojów. Album w dniu debiutu, 29 marca, stał się najchętniej odtwarzaną płytą na platformie Spotify, pod względem streamów w ciągu jednego dnia w 2024 r. A teraz dotarł na szczyt zestawienia Top Country Albums.

Ósmy solowy krążek "Bey" znalazł się również na czołowych miejscach list przebojów Billboard 200, Americana/Folk Albums i Top Album Sales.

Można jednak przypuszczać, że to czołowa pozycja na liście najlepszych albumów country może być dla niej największą satysfakcją - szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności, które zainspirowały ją do nagrania płyty nawiązującej do muzyki country.

Artystka wyznała, że nad krążkiem pracowała ponad pięć lat, a zachętą do nagrania płyty okazał się przykry incydent, którego doświadczyła kilka lat wcześniej. Chodzi o krytykę, która spadła na nią po występie na gali Country Music Awards w 2016. Mówiono wówczas, że piosenkarka nie reprezentuje tego gatunku muzycznego, tym samym nie powinna być gwiazdą wieczoru.

"Album zrodził się z doświadczenia sprzed kilku lat, kiedy to nie czułam się mile widziana i było dla mnie jasne, że nie jestem mile widziana. Ale to właśnie dzięki niemu zgłębiłam historię muzyki country i przestudiowałam to bogate muzyczne archiwum" - wyznała na swoim Instagramie.

I choć podkreśla, że nie chce, by jej nowy krążek został zaszufladkowany jako typowy album country, to piosenkarka zdołała już udowodnić, że i w tym gatunku czuje się jak ryba w wodzie.

Comments
No one has commented on this topic yet.
Be the first to share your opinion!
Dodaj komentarz
Advertisement
Advertisement

News


Rates by NBP, date 21.05.2024
GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
Advertisement

Sport


Advertisement
Advertisement