Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielkie oszustwo w UK! 0,5 miliona oszukanych Polaków. Ty też?

Wielkie oszustwo w UK! 0,5 miliona oszukanych Polaków. Ty też?
Pieniądze same się proszą, aby przyjść do Ciebie... Złóż wniosek jeszcze dzisiaj! (Fot. Thinkstock)
Wiele osób zastanawia się czego może dotyczyć jedno z największych oszustw finansowych w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że w wielkiej aferze poszkodowanych jest aż 0,5 miliona Polaków. Być może Ty też. Co to oznacza dla Polaków na Wyspach? Jak dużą rekompensatę otrzymasz?
Reklama

Nie wiesz, czy Cię oszukano? – Sprawdź to w 10 sekund!

Skandal z manipulowaniem klientami, pobieraniem opłat bankowych i nielegalnym zakładaniem płatnych kont okazał się jedną z największych afer w historii sektora finansowego. Podaje się, że niemal wszystkie brytyjskie banki przez lata nielegalnie pobierały miliardy funtów od niczego nieświadomych klientów. Pieniądze automatycznie ściągane były z ich rachunków w ramach opłat bankowych. Choć miesięcznie kwoty nie były wielkie, to w skali lat straty poszczególnych klientów banków liczy się w tysiącach funtów.

Instytucje zaufania publicznego bez zaufania

Główną ofiarą oszustw bankowych padli Polacy pracujący na Wyspach. Wynika to z tego, że nie znali oni realiów brytyjskiego systemu finansowego, a często i języka angielskiego. Pracownicy banków podsuwali więc im umowy na założenie konta pełne kruczków prawnych i niezrozumiałego języka, zgadzając się przy tym na wysokie opłaty. Szacuje się, że niemal 70% Polaków na emigracji zostało oszukanych przez brytyjskie banki.

Podejrzewasz, że „jest coś na rzeczy”? – upewnij się tutaj!

Oszuści zwracają pieniądze!

Decyzja FOS (Nadrzędny Organ Nadzoru Finansowego) jasno mówi, że nadpłatę za prowadzenie konta bankowego wraz z odsetkami może odzyskać każdy, kto posiada lub posiadał rachunek, do którego doliczane są lub były opłaty. Warunkiem jest jedynie złożenie wniosku reklamacyjnego, w którym wskaże się nieuczciwe postępowanie banku.

Jeśli nie wiesz, jak umotywować swój wniosek i chcesz mieć pewność, że będzie on dobrze przygotowany, możesz skorzystać z pomocy Harvard Claims. Polscy konsultanci z Harvard Claims pomogą też za darmo sprawdzić, w jakiej kwocie zwrot opłat bankowych Ci się należy. Pamiętaj, że nawet jeśli wydaje Ci się, że w Twoim przypadku nie doszło do nieuczciwej praktyki, to rzeczywistość może być zupełnie inna.

Czujesz się oszukany? – odbierz o rekompensatę!

Harvard Claims pomaga w odzyskiwaniu opłat za prowadzenie konta oraz PPI - te pieniądze to nie mrzonki... (Fot. Thinkstock)

Rekompensata – ile wynosi?

Rekompensata za opłaty bankowe to kwestia indywidualna. Nie ma jednej sumy wypłacanej przez bank. Jedni otrzymują 1 tys., inni nawet 5 tysięcy funtów. Wszystko zależy od rodzaju konta, banku oraz kiedy otwarto rachunek.

Nie można również zapominać o negocjacjach z bankiem. Im profesjonalniej się do nich podejdzie, tym wyższa będzie kwota zwrotu. Korzystając z usług Harvard Claims, masz pewność, że Twoją sprawą zajmą się profesjonaliści, którzy mogą wynegocjować dla Ciebie nawet DWUKROTNIE WYŻSZY ZWROT.

Chcesz wiedzieć, ile Ci się należy? - użyj tego prostego kalkulatora.

Zwrot opłat – czy to bezpieczne?

Procedura zwrotu opłat jest w pełni bezpieczna, legalna i unormowana przez brytyjskie prawo. Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami ustalonymi przez FOS. Bank nie może odmówić przyjęcia wniosku reklamacyjnego.

Trzeba jednak pamiętać, że FOS ustalił, że o zwrot opłat dla danego rachunku można starać się tylko razu. Bank może również odrzucić wniosek reklamacyjny, jeśli stwierdzi, że nie ma podstaw do wypłacania rekompensaty lub wniosek został źle wypełniony (błędy formalnie i merytoryczne). Wtedy pozostaje już tylko odwołanie do FOS.

Paulina Olszewska z Harvard Claims informuje, że błędy we wnioskach reklamacyjnych zdarzają się bardzo często, jeśli samodzielnie staramy się o zwrot opłat bankowych. Wynika to często z roztargnienia, braku znajomości procedur czy języka (ostateczny wniosek wypełniany jest po angielsku).  Aby nie stracić szansy na odzyskanie swoich funtów, sprawę można powierzyć profesjonalistom. Możesz zrobić to jeszcze dzisiaj, a za pomoc nic nie zapłacisz, dopóki nie odzyskasz swoich pieniędzy (prowizja pobierana jest tylko w przypadku wygranej).

Chcesz zyskać pewność, że utracone funty wrócą do Ciebie z powrotem? Wypełnij formularz na stronie Harvard Claims – w odpowiedzi skontaktuje się z Tobą polskojęzyczny konsultant i wyjaśni, jak będzie przebiegać cała sprawa.

Nie zwlekaj, bo może być za późno – wnioskuj o zwrot teraz!

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2018
GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

Sport


Reklama