Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polak uzyskuje 300 000 funtów odszkodowania za wypadek w pracy

Polak uzyskuje 300 000 funtów odszkodowania za wypadek w pracy
Nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie, ale także osoby samozatrudnione (self-employed), pracownicy agencyjni i tymczasowi mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe. (Fot. Shutterstock)
Polak, który wskutek wypadku w pracy stracił lewy kciuk, uzyskał 300 000 funtów odszkodowania. Pomimo prób przyszycia kciuka, nie udało się go uratować i musiał on zostać amputowany w stawie.

Sprawę naszego rodaka prowadził mecenas Adam Burton, prawnik w zespole ds. poważnych obrażeń w kancelarii Sintons oraz mecenas Łukasz Wójcik, kierujący polskim zespołem w tej kancelarii.

Dzięki rozległej sieci kontaktów z wiodącymi dostawcami usług rehabilitacyjnych w całej Anglii i Walii, kancelaria Sintons zapewniła naszemu rodakowi dostęp do usług rehabilitacyjnych o najwyższym standardzie. Przy współpracy Adwokatów Sintons z firmą Pace Rehabilitation, która jest wiodącym dostawcą usług rehabilitacyjnych, poszkodowany mężczyzna został zaopatrzony w protezę kciuka i mógł skorzystać z dostosowanego do jego potrzeb programu terapii ręki i leczenia psychologicznego.

Prowadzący sprawę Polaka Mecenas Adam Burton zauważa, że "chociaż charakter obrażeń poszkodowanego mógł uniemożliwić mu pracę przez dłuższy czas, był on bardzo zdeterminowany i wrócił do pracy jako kierowca ciężarówki zaledwie dwa miesiące po tym strasznym incydencie. Od tego czasu założył własną firmę, co jest świadectwem jego pozytywnego nastawienia".

Adam Burton, adwokat w zespole ds. poważnych obrażeń w kancelarii Sintons. (Fot. Sintons)

"Cieszymy się, że zwrócił się on do nas o wsparcie w odbudowie swojego życia, a nasza pomoc w zapewnieniu mu dostępu do najwyższej jakości protezy i rehabilitacji były dla niego bardzo istotne zarówno pod względem praktycznym, jak i psychologicznym. Uzyskane odszkodowanie oraz rehabilitacja, którą dla niego zorganizowaliśmy i która okazała się bardzo skuteczna, pozwoliła mu spojrzeć w przyszłość z optymizmem" - dodaje Adam.

Należy podkreślić, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego, osoby ciężko poszkodowane oczekują od swojego adwokata pomocy w uzyskaniu od ubezpieczyciela przedpłat (zaliczek) na pokrycie bieżących wydatków w okresie rekonwalescencji. Częstym oczekiwaniem jest również zorganizowanie na koszt ubezpieczyciela prywatnej rehabilitacji, pomocy polskiego psychologa oraz zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów kończyn górnych i dolnych takich jak złamania, zmiażdżenia i amputacje.

Poszkodowany, który wskutek wypadku doznał amputacji jednej nogi oraz złamań drugiej kończyny dolnej, uzyskał przy pomocy kancelarii Sintons ponad 2 miliony funtów odszkodowania. Pomimo wielu operacji, nie udało się uratować jego nogi i musiała ona zostać amputowana. Sprawę prowadziła mecenas Kate Oliver, partner w kancelarii Sintons. Kancelaria ta zapewniła poszkodowanemu dostęp do wielu usług rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych oraz uzyskała środki na zakup najnowszej generacji i najwyższej jakości protez kończyny dolnej. 

Andrew McGowan - dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii adwokackiej Sintons. (Fot. Sintons)

W innej sprawie Andrew McGowan, kierownik departamentu ds. neurotraumatologicznych w kancelarii Sintons, dla poszkodowanego, który w wypadku stracił obie nogi, wywalczył odszkodowanie w wysokości ponad 4 milionów funtów. Pakiet pomocy uzyskany dla poszkodowanego mężczyzny obejmował nogi bioniczne pozwalające mu na samodzielne poruszanie się, najnowszej generacji elektryczny wózek inwalidzki, zmianę domu na znacznie przestronniejszy i bez schodów, przystosowany do jego potrzeb samochód oraz pakiet wysokospecjalistycznej rehabilitacji i opieki.

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie, ale także osoby samozatrudnione (self-employed), pracownicy agencyjni i tymczasowi mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe. 

"W obecnej sytuacji kontakt z klientem może w całości odbywać się poprzez rozmowy telefoniczne, video konferencje, kontakt emailowy oraz listowny, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba, a osoba poszkodowana wyrazi chęć, istnieje możliwość spotkania się z klientem i jego rodziną w szpitalu lub domu. Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons" - dodaje mecenas.

Jeżeli miałeś wypadek w pracy lub wypadek drogowy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz", co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>  

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł

Sport