Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Odszkodowanie dla Polaka za uraz głowy na budowie

Odszkodowanie dla Polaka za uraz głowy na budowie
Upadki z wysokości - szczególnie na budowach - często kończą poważnymi urazami lub nawet śmiercią... (Fot. Shutterstock)
Nasz rodak wykonywał na rusztowaniu prace budowlane, kiedy to zrobiwszy krok w tył spadł z rusztowania, które było na wysokości około 2,5 metra od ziemi. Poszkodowany doznał przede wszystkim poważnego urazu głowy i złamania obojczyka. Okazało się, że nie została zamontowana bramka w miejscu przeznaczonym do wejścia po drabinie na pierwszy poziom rusztowania.

Adwokaci kancelarii Sintons wykazali, że brak zabezpieczenia w tym miejscu był zaniedbaniem ze strony pracodawcy.  

Andrew McGowan, dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii adwokackiej Sintons, zwraca uwagę, iż upadek z wysokości jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz wypadków powodujących poważne i trwałe urazy.

Każdego roku około 40 osób ponosi śmierć w związku z upadkiem w pracy, a tysiące innych pracowników doznaje poważnych urazów głowy, złamań i amputacji. Ze statystyk Health and Safety Executive wynika, że w branży budowlanej upadek z wysokości jest przyczyną 48% wszystkich wypadków powodujących zgon pracownika. Liczba pracowników budowlanych doznających urazów w pracy jest ogromna i wynosi każdego roku około 58 tysięcy. 

Andrew McGowan - dyrektor departamentu traumatycznych urazów neurologicznych w kancelarii adwokackiej Sintons. (Fot. Sintons)

Andrew, który w trakcie swojej wieloletniej kariery wywalczył milionowe odszkodowania dla osób dorosłych i dzieci, zaznacza, iż urazy mózgu mogą powodować problemy emocjonalne, poznawcze i behawioralne, co może przekładać się na duże trudności w życiu osobistym i zawodowym. Negatywny wpływ urazu zależy od rozmiaru uszkodzeń połączeń nerwowych oraz tego, za jakie funkcje odpowiada część mózgu, która została uszkodzona.

Obrażenia mózgu mogą prowadzić do zaburzeń mowy, pamięci i koncentracji, trudności w planowaniu, nieuzasadnionej irytacji oraz problemów w nawiązywaniu relacji z innymi osobami itp. Może dojść także do urazu części mózgu odpowiedzialnej za poruszanie kończynami.

Warte podkreślenia jest, iż nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie, ale także osoby samozatrudnione (self-employed) i pracownicy agencyjni mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe. "Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons w uzyskaniu odszkodowania" - dodaje mecenas Łukasz Wójcik, kierownik polskiego zespołu w kancelarii Sintons. 

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zaangażowany w sprawy osób z poważnymi urazami. (Fot. Sintons)

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe.

Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, albo zgłosić sprawę online lub przez telefon: sintons.co.uk/pl 

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z tel. komórkowych
 

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.03.2024
GBP 5.0413 złEUR 4.3176 złUSD 3.9922 złCHF 4.5099 zł

Sport