Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nawet 3 tys. funtów dla Polaków. Ważna reakcja odnośnie rekompensat

Nawet 3 tys. funtów dla Polaków. Ważna reakcja odnośnie rekompensat
Organy kontrolne postanowiły gruntownie sprawdzić płatne rachunki bankowe (tzw. PBA) zakładane przez brytyjskie banki. (Fot. Getty Images)
Wakacje w ciepłych krajach, remont mieszkania, nowy telefon, a może weekendowe szaleństwo zakupowe - na co Ty wydasz nawet 3000 funtów? Teraz Polacy mieszkający na Wyspach mogą się o tym przekonać i cieszyć dodatkową gotówkę w portfelu. Zobacz, jak ją zdobyć w kilka tygodni.
Reklama

Jaką kwotę otrzymasz? – Dowiedz się tutaj!

Ponad 10 największych banków w Wielkiej Brytanii nieprawidłowo informowało swoich klientów o opłatach pobieranych za prowadzenie konta. Wprowadzenie klientów w błąd sprawiło, że Ci stracili miliardy funtów. Wśród poszkodowanych znajdują się również Polacy mieszkający na Wyspach. Decyzją najważniejszych urzędów finansowych i kontrolujących w Wielkiej Brytanii teraz banki muszą rozliczyć się z klientami. Ci mogą liczyć na zwrot pieniędzy. Sprawdź, czy twój bank też cię oszukał – sprawdź TU!

FCA (naczelny urząd w Wielkiej Brytanii) sprawdził i uznał, że banki nie informując o opłatach za prowadzenie rachunku oraz zatajając istotne informacje dot. skorzystania z tego typu konta.  Według FCA takie działania wychodzą poza prawo i wprowadzają klientów w błąd. Teraz instytucje finansowe mają odpowiedzieć za swoje błędy.

PBA pod kontrolą

Organy kontrolne postanowiły gruntownie sprawdzić płatne rachunki bankowe (tzw. PBA) zakładane przez brytyjskie banki. Rachunki te w założeniu miały zapewniać wyższy standard usług poprzez oferowanie dodatkowych opcji ubezpieczeń i rozwiązań np. ubezpieczenie podróżne, pierwszeństwo wejścia na pokład itp.

Jak jednak wynika z kontroli, większość klientów nie mogła skorzystać z wykupionych opcji lub nie wiedziała, że może. Dlaczego tak się działo? Powodów było kilka! Okazało się, że pracownicy banków nagminnie oszukiwali swoich klientów, chcąc otrzymać wysokie prowizje sprzedażowe. Jako najczęstsze nielegalne praktyki banków zalicza się m. in. niedostateczne wytłumaczenie umowy u Polaków ze słabą znajomością języka angielskiego. Jak również wprowadzanie w błąd poprzez informowanie, że:

  • płatne konto poprawi zdolność kredytową;
  • nie można otrzymać darmowego konta;
  • płatne konto jest jedynym, odpowiednim kontem;
  • płatne konto pozwoli na łatwiejsze uzyskanie kredytu/pożyczki/karty debetowej;
  • rachunek nie wymaga ponoszenia żadnych opłat w tym opłat manipulacjach;
  • dodatkowe usługi nie wymagają spełnienie dodatkowych warunków np. określonego stanu zdrowia.

Nie rozumiałeś umowy? – Kliknij TUTAJ i wypełnij wniosek!

Chociaż każdemu oszukanemu przez bank należy się zwrot nielegalnie pobranych opłat to, aby go otrzymać, konieczne jest złożenie wniosku reklamacyjnego. (Fot. Getty Images)

Które banki oszukiwały swoich klientów?

Na liście banków, które oszukiwały swoich klientów, są niemal wszystkie główne banki działające na terenie Zjednoczonego Królestwa. Wśród tych, które muszą oddać nielegalnie pobrane opłaty bankowe, znajdują się takie znane marki jak: Barclays, Clydesdale Bank, Halifax Bank of Scotland, HSBC, Lloyd, TSB, Nat West. Podaje się, że oszukanych są miliony, w tym aż 0,5 miliona Polaków.

Oszukani odzyskują pieniądze – dołącz do nich!

Oszukani przez brytyjskie banki postanowili odzyskać zagrabione im nielegalnie funty. Sądy i naczelne instytucje kontrolujące w UK poparły oszukanych klientów i przyznały im prawo do odszkodowania. Na to składają się pobrane przez lata opłaty bankowe oraz odsetki. Niejednokrotnie suma przekracza 3000 funtów. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma stałych kwot odszkodowania. Te uzależnione są od tego, ile posiada się konto oraz ile miesięcznie płaciło się za konto. Harvard Claims podaje, że klienci korzystający z ich pomocy średnio otrzymują aż 3000 funtów. Aby obliczyć przypuszczalną kwotę indywidualnego zwrotu, wystarczy wejść na stronę https://harvardclaims.co.uk i skorzystać z bezpłatnego kalkulatora opłata bankowych.

Otrzymaj pieniądze dziś – złóż wniosek teraz!

Jak przyspieszyć zwrot opłat bankowych?

Chociaż każdemu oszukanemu przez bank należy się zwrot nielegalnie pobranych opłat to, aby go otrzymać, konieczne jest złożenie wniosku reklamacyjnego. Procedura odbywa się w języku angielskim. Na rozpatrzenie reklamacji czeka się ok. 6 tygodni. Jeśli chce przyspieszyć otrzymanie pieniędzy z banku i nie martwić się formalnościami, możesz złożyć wniosek z Harvard Claims. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie: https://harvardclaims.co.uk - resztą zajmą się specjaliści ds. prawnych i odszkodowań. Ty na bieżąco będziesz otrzymywać informacje na temat postępu sprawy oraz zostanie Ci przydzielony polskojęzyczny konsultant, który będzie się opiekował sprawą.

Czy zapłacisz za zwrot opłat bankowych w UK?

Procedura zwrotu opłat bankowych jest bezpłatna. Za rozpatrzenie wniosku nic nie zapłacisz. Korzystając z pomocy Harvard Claims, za usługę zapłacisz dopiero, jeśli odzyskamy Twoje pieniądze. Nie pobieramy opłat wstępnych i rejestracyjnych. Sprawdź nas na: https://harvardclaims.co.uk

Zgłoś się po swoje pieniądze do banku bez wychodzenia z domu i w czasie krótszym niż 5 minut.

Wypełnij formularz na: https://harvardclaims.co.uk  

lub zadzwoń: 0187 262 07 02

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.05.2019
GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

Sport


Reklama