Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Najciekawsze miejsca w Londynie do podziwiania świątecznych iluminacji

Najciekawsze miejsca w Londynie do podziwiania świątecznych iluminacji
Londyn jest już gotowy na święta! (Fot. Getty Images)
Do Bożego Narodzenia pozostało już mniej niż 6 tygodni, co oznacza tylko jedno - Londyn, jak na prawdziwą świątową stolicę przystało, przystraja się do świąt! Kolejne miejsca pełne iluminacji wyrastają jak grzyby po deszczu każdego dnia - oto najciekawsze z nich!
Reklama
Reklama

Pielgrzymki, aby zobaczyć najlepsze iluminacje w stolicy, to prawdziwa tradycja wśród wszystkich londyńczyków. Nic dziwnego - żadne innie miasto na świecie nie ma tak wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o magię świąt.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po prostu wsiadł w metro lub autobus i wysiadł w pobliżu miejsca pełnego iluminacji. Jeśli jednak - jak na prawdziwego londyńczyka przystało - nie masz na to czasu, skorzystaj z naszej listy wyjątkowych miejsc do podziwiania świątecznych dekoracji.

Carnaby Street 

W tym roku ta słynna ulica zyskała jeszcze bardziej magiczne oblicze. Wywieszono nad nią ponad 600 kolorowych i błyszczących motyli, obok których nie sposób przejść obojętnie!

Projekt powstał we współpracy z organizacją Choose Love, która zajmuje się pomocą uchodźcom. 

Kod pocztowy i szczegóły: W1F, carnaby.co.uk/christmas

Southbank

Spacer wzdłuż South Bank to przyjemność o każdej porze roku i stały punkt spotkań mieszkańców Londynu. W okresie świątecznym miejsce to zyskuje jednak zupełnie nowego wymiaru.

W tym roku na miejscu znajdziemy wyjątkową instalację Winter Light - na bulwarze czekają na nas liczne neony, oświetlenia, a nawet oświetlone samochody!

Kod pocztowy i szczegóły: SE1, southbankcentre.co.uk

Enchanted Woodland w Syon Park 

(Uwaga: tylko do 28 listopada)

Położony rzut beretem od Kew Garden Syon Park w tym roku oferuje niezwykłe doświadczenie w postaci pokrytego iluminacjami lasu. To jedna z nielicznych okazji, aby zwiedzić ten 600-letni park w tak niezwykłym wydaniu! 

Aby skorzystać z atrakcji, należy zarezerwować datę i kupić bilet w cenie 10 funtów.

Kod pocztowy i szczegóły: TW8, enchantedwoodland.com

Covent Garden

Stali bywalcy doskonale wiedzą, że to właśnie na Covent Garden co roku czeka nas największa i najwspanialsza choinka w całym Londynie. Miejsce to w tym roku ma jednak do zaoferowania znacznie więcej - od gigantycznych, świątecznych dekoracji z LEGO po liczne punkty gastronomiczne sprzedające okolicznościowe przysmaki. 

Kod pocztowy i szczegóły: WC2E, coventgarden.london

Regent Street

Regent Street to coś w rodzaju celebryty na scenie świątecznych iluminacji ulicznych. Ulica ta zawsze przyciąga do siebie setki tysięcy ludzi w czasie świąt. W tym roku nie jest inaczej, a głównym tematem przewodnim dekoracji są oświetlone, spoglądające z góry anioły.

Kod pocztowy i szczegóły: W1B, regentstreetonline.com

Kew Gardens

Miejsce to chętnie jest odwiedzane podczas cieplejszych pór roku, ale któż z Was spodziewał się, iż warto się wybrać do Kew Gardens zimą?

Z okazji sezonu świątecznego pracownicy Kew Gardens przygotowali prawdziwą, świetlistą ucztę dla oczu - iluminacje zdobią szlaki, drzewa, jeziorka i budynki. 

Kod pocztowy i szczegóły: TW9, kew.org

Greenwich Market

17 listopada na Greenwich Market odbyła się uroczysta parada latarni, która zapoczątkowała festiwal świątecznych iluminacji na miejscu. Wszystko wygląda jak z bajki!

Kod pocztowy i szczegóły: SE10, greenwichmarket.london

Seven Dials

(Uwaga: tylko od 19-21 listopada)

Na festiwalu Seven Dials’ Winter Festival czeka na nas cała masa atrakcji — zakupy, muzyka na żywo, uliczni artyści i interaktywne instalacje. Całość dopełnia przepięknie oświetlony łuk Neal's Yard.

Kod pocztowy i szczegóły: WC2H, sevendials.co.uk

Crystal Palace Park

Crystal Palace Park zostanie w okresie świątecznym przekształcony w lśniący festiwal świateł z laserami, latarniami i instalacjami na dużą skalę. Metamorfozie poddano nawet słynne dinozaury!

Kod pocztowy i szczegóły: SE19, london.lightopiafestival.com

Winterfest 

Winterfest nie odbył się w ubiegłym roku, ale teraz czeka go triumfalny powrót na Wembley Park!

Wśród tysięcy zapierających dech w piersiach iluminacji znajdzie się m.in. specjalny tunel stworzony ze 100 tys. lampek.

Kod pocztowy i szczegóły: HA9, wembleypark.com/winterfest

Kenwood 

Kenwood House, jedna z głównych atrakcji w Hampstead Heath, zmieni się nie do poznania! Na miejscu czeka na nas wyjątkowy szlak świetlny, laserowy ogród, a nawet... świąteczny bar dla VIP-ów!

Kod pocztowy i szczegóły: NW3, christmasatkenwood.com

Pub The Churchill Arms 

Tak - na końcu tej listy umieściliśmy pub. W czasie świąt ten przybytek na Kensington wygląda jednak tak pięknie (a zarazem komicznie), że nie mogło go tu zabraknąć!

Co roku właściciele pubu stawiają na przepych i dekorują go światełkami - od samej podstawy aż po czubek dachu. Robi wrażenie - choć po kilku głębszych może trochę się zakręcić w głowie! 

Kod pocztowy i szczegóły: W8, churchillarmskensington.co.uk

A może Wy znacie jakieś inne ciekawe miejsca, w których możemy podziwiać świąteczne iluminacje w Londynie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 

Wszystkie zdjęcia użyte w tekście pochodzą z serwisu Getty Images.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.39 / 10

Komentarze
  • Komentator
    19 listopada 2021, 10:39

    Zaraz klown BoZo zrobi lockdown i tyle bedzie ze swiat. W Austrii juz sie zaczyna zabawa w lockdowny, Niemcy zaraz dolacza to tej paranoi.

  • Natan
    22 listopada 2021, 14:08

    A very nice place is the Christmas Wonderland Lakeside! Ice skating rink. I had an amazing time here! The rides were super thrilling, the staff so friendly, there were some great foods to purchase, and I loved the ice rink, so beautiful! Especially at night 🤩 Will definitely return here every Christmas!

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.01.2022
GBP 5.4958 złEUR 4.5920 złUSD 4.0684 złCHF 4.4211 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama