Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Miałeś wypadek w pracy? Zobacz jak uzyskać odszkodowanie

Miałeś wypadek w pracy? Zobacz jak uzyskać odszkodowanie
Jeżeli miałeś wypadek w pracy lub wypadek drogowy, koniecznie zgłoś się do Sintons! (Fot. Shutterstock)
Wielu z nas mieszka i pracuje w UK już od kilku lub kilkunastu lat, a poziom naszej wiedzy na temat brytyjskiego prawa i zwyczajów wzrasta z roku na rok. Jednakże w stresowych sytuacjach ciągle zapominamy o wykonaniu pewnych czynności, które mogą nam pomóc w przyszłości.
Reklama

Dlatego podpowiadamy, o czym należy pamiętać od razu po wypadku, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie odszkodowania powypadkowego Anglii i Walii.

  • Zgłoś wypadek swojemu przełożonemu i upewnij się, że został on właściwie odnotowany w książce wypadków (accident book). Szczególnie jeśli Twoja znajomość języka angielskiego nie jest najlepsza, nie podpisuj żadnych dokumentów zanim nie upewnisz się, że opis okoliczności zdarzenia odpowiada prawdzie.
  • Jeśli pracodawca, zorganizuje spotkanie, w celu ustalenia okoliczności zdarzenia masz prawo, aby podczas tego spotkania towarzyszył Ci Twój kolega z pracy lub osoba ze związków zawodowych, najlepiej mówiąca dobrze w języku angielskim. Za zgodą pracodawcy może towarzyszyć Ci niezależny tłumacz lub członek Twojej rodziny, który będzie pełnił rolę tłumacza.
  • Jeśli jest to możliwe, dobrze jest mieć zdjęcia z miejsca zdarzenia np. śliskiej podłogi, wadliwej drabiny lub maszyny bez elementów zabezpieczających itp.
  • Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe, udaj się do lekarza rodzinnego GP lub szpitala (emergency department) albo walk-in centre i opisz, co się stało oraz opowiedz lekarzowi o wszystkich urazach i dolegliwościach. 
  • Jeżeli nie wiesz, jak dalej postepować lub chcesz dowiedzieć się czy istnieje możliwość wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe, skontaktuj się z Adwokatami Sintons i skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji z polskim prawnikiem.
Łukasz Wójcik - polski prawnik w kancelarii adwokackiej Sintons.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały urazów w pracy. I tak na przykład mecenas Phil Davison uzyskał £390 000 odszkodowania dla pracownika budowlanego, który miał wypadek podczas stawiania konstrukcji stalowej budynku. Klatka, na której klient Phila wykonywał swoją pracę, zerwała się z wysokości około 6 metrów i spadła na ziemię, co doprowadziło do bardzo poważnego urazu kostki naszego klienta, który nie mógł podjąć pracy przez kilka lat po wypadku.

Phil Davison uzyskał 390 tys. funtów odszkodowania dla pracownika budowlanego, który miał wypadek podczas stawiania konstrukcji stalowej budynku.

Adwokaci Sintons zdają sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też prawnicy tej renomowanej kancelarii reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów i tak na przykład dla klientki, która doznała w pracy oparzenia na nodze, wywalczyli oni ponad  £8 000.

Adwokaci Sintons mają także ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały urazów głowy. Mecenas Mark Quigley uzyskał 5 milionów funtów dla poszkodowanego, który doznał poważnego urazu mózgu.

Jeżeli miałeś wypadek w pracy lub wypadek drogowy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia, zadzwoń i porozmawiaj z naszym polskim prawnikiem.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 – zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.03.2019
GBP 5.020 złEUR 4.299 złUSD 3.788 złCHF 3.784 zł

Sport


Reklama