Menu

Kasztan - naturalny odpromiennik, ale także świetny lek

Kasztan - naturalny odpromiennik, ale także świetny lek
Kasztanom przypisuje się niezwykłe właściwości metafizyczne. Już w średniowieczu używano ich jako amuletów chroniących przed złymi siłami... (Fot. Getty Images)
Brązowy kasztan to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli złotej polskiej jesieni. Niestety, nie każdy wie, że ów niepozorny kasztan posiada w sobie wielką siłę i moc. Okazuje się, że jego niezwykłe właściwości znane są ludzkości od bardzo dawna. A owoce kasztanowca do dziś wykorzystuje się w lecznictwie i kosmetologii.
Reklama

Owoce kasztanowca cenione są przez ludzi ze względu na swoje walory dekoracyjne, pięknie prezentują się w stroikach lub w ogrodzie jako ozdoby jesienne. Świetnie sprawdzają się także jako elementy zabaw dla dzieci. Da się z nich tworzyć piękne ludziki i zwierzęta, poprzez łączenie kasztanów wykałaczkami. Zbiory trwają zazwyczaj od września aż do końca października. Mimo iż są tak popularne i zawitały u każdego w domu, to mało kto słyszał o ich właściwościach zdrowotnych i sile energetycznej.

Energetyczna moc kasztanów

Kasztanom przypisuje się niezwykłe właściwości metafizyczne. Już w średniowieczu używano ich jako amuletów chroniących przed złymi siłami. Według ludzi je stosujących, wyciągały choroby i wypędzały negatywne energie z domostwa. W dzisiejszych czasach po szeregu badań, niezaprzeczalny jest fakt, że ci ludzie mieli całkowitą rację, ponieważ owoce drzewa kasztanowego mają zdolność pochłaniania promieniowania, które pochodzi od urządzeń elektrycznych, na przykład od komórki, radia czy telewizora. Skupiają na sobie wszystkie złe siły. Jeden lub trzy kasztany położone obok przyrządu elektronicznego pochłoną emitujące z nich szkodliwe promieniowanie.

W dzieciństwie bawilismy się kasztanami w taki sposób... (Fot. Getty Images)

Owoce te działają na zasadzie naturalnego odpromiennika. Udowodnione zostało, że kasztanowce do swojego rozwoju są zmuszone czerpać pierwiastki promieniotwórcze znajdujące się w glebie. Dzięki temu zabiegowi brązowe owoce posiadają tak niesamowitą energię. A zawarte w ziemi pierwiastki przesyłają swojemu właścicielowi. Jednak, musimy wiedzieć, że ich moc szybko się wyczerpuje, zdolności neutralizujące zachowują do czterech tygodni. Po upływie tego okresu należy zastąpić je po prostu nowymi.

Kiedy zostanie napełniony złowieszczą energią i dalej pozostaje w tym samym miejscu, zaczyna oddawać z podwójnie działającą siłą to co zebrał. Kasztany w naszym otoczeniu poprawiają atmosferę w domu czy miejscu pracy, a gdy włożymy je do kieszeni, polepszy się nasze samopoczucie, zniwelują bóle reumatyczne i poprawią naszą odporność na mrozy. Ale zanim rozpoczniemy samodzielną kurację kasztanami, dobrze jest wybrać się do radiestety. Przy pomocy specjalnego wahadła stwierdzi, czy energia kasztanów jest dla naszego organizmu pozytywna czy negatywna.

Powinniśmy pamiętać, że ilość kasztanów także ma znaczenie. Nie możemy przesadzać, worek kasztanów na pewno nie pomoże, a tylko zaszkodzi. Kiedy zbyt duża ilość brązowych owoców znajdzie się w naszym domu, cała zgromadzona energia zacznie się wydobywać na zewnątrz i szybko zadziała szkodliwie na nasz organizm. W takiej sytuacji możemy spodziewać się objawów w postaci zaburzeń hormonalnych, wymiotów, migren, rozdrażnienia lub zwykłego osłabienia.

Znaczenie kasztanów w medycynie

Kasztan jest owocem, który posiada także niezwykłe właściwości lecznicze. A to wszystko zasługa dużej zawartości escyny. Stosowany zewnętrznie pomogą zwalczyć obrzęki i zakrzepy, dodatkowo poprawiając jakość naczyń krwionośnych. Wywary, wyciągi i roztwory alkoholowe z brązowych dojrzałych owoców, stosuje się w leczeniu hemoroidów, siniaków, stłuczeń, odmrożeń, żylaków, a nawet nieżytów żołądka.

Kosmetolodzy sporządzają z nich kremy, maści, maseczki, szampony i odżywki. Maści i kremy intensywnie nawilżają i wygładzają cerę oraz pomagają pękającej skórze szybciej się zregenerować, a także zwalczają widoczne naczynka. A odżywki i szampony leczą łojotokowe zapalenie skóry głowy i zapobiegają przetłuszczaniu się włosów.

Kasztan kontra kasztan

Kasztan jest owocem, który posiada także niezwykłe właściwości lecznicze. A to wszystko zasługa dużej zawartości escyny... (Fot. Getty Images)

Mimo swoich wielu zalet, owoce kasztanowca nie nadają się do spożycia. Zjedzenie kasztana może zaszkodzić, a nawet zatruć. Natomiast owoce kasztanowca jadalnego są przysmakiem w wielu krajach. Chociaż obie nazwy praktycznie niczym się nie różnią, za to liście i brązowe owoce obydwóch drzew już tak. Dlatego musimy być czujni i uważać, aby przez przypadek się nie pomylić i nie upiec tych kasztanów, co nie powinniśmy.

Kasztanowiec zwyczajny jest okazałym drzewem o dłoniastych liściach. Podczas rozkwitu posiada białe kwiaty, a owoce dojrzewają w grubych zielonych skorupkach. Drzewo doskonale znosi różnice temperatur, z tego powodu jest tak popularny w Polsce.

Kasztanowiec jadalny jest także okazałą rośliną, z tą różnicą, że liście są długie, lancetowate, pojedyncze i ząbkowane na brzegach. Owoce tego drzewa są mniejsze niż owoce kasztanowca zwyczajnego i posiadają żółto-zieloną skórkę. Pod okryciem zazwyczaj znajdują się dwa lub trzy owoce, które są lekko wydłużone i spłaszczone. Niestety, to drzewo nie najlepiej znosi niskie temperatury, dlatego uprawiane może być tylko w najcieplejszych zakątkach Polski. Zakupione lub zebrane kasztany możemy piec i ze smakiem zajadać.

Kasztany bardzo szybko pochłaniają niekorzystne otaczające nas energię i kumulują ją w sobie. Poprawiają nasze samopoczucie i zwalczają wiele dolegliwości organizmu. Kto by pomyślał, że tak niepozorny mały brązowy kasztan, posiada w sobie tyle korzystnych właściwości. A w dodatku dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Nie musimy także daleko szukać, zazwyczaj kasztanowiec znajduje się na naszym podwórku lub na obrzeżach lasu.

Źródła:

  • www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/kasztany-dodaja-energii-czy-szkodza-wlasciwosci-kasztanow_34057.html
  • www.wymarzonyogrod.pl/zakladanie-ogrodu/ogrodek-ziolowy/kasztany-wlasciwosci-i-zastosowanie-lecznicze-kasztanow,136_3454.html
  • mowimyjak.se.pl/zdrowie/profilaktyka-i-leczenie/kasztany-i-medycyna-na-co-pomagaja-kasztany,168_62459.html
  • www.nowiny24.pl/artykul/6149445,wszystkie-sekrety-kasztana,id,t.html
  • polki.pl/zdrowie/medycyna-naturalna,czy-kasztany-odpedzaja-zla-energie,10399485,artykul.html

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na stronie Akademii Ducha.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 3.5 / 6

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.08.2020
GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

Sport


Reklama