Menu

Jak mógłby wyglądać pałac Buckingham?

Jak mógłby wyglądać pałac Buckingham?
Pałac, który jest symbolem brytyjskiej monarchii, nie należy do najpiękniejszych na świecie, ale na pewno do najbardziej znanych... (Fot. Getty Images)
Projektanci z David Wilson Homes postanowili zaprojektować nowe wnętrza dla królowej Elżbiety II. Prawdopodobnie monarchini nigdy nawet nie zobaczy nowoczesnych wizji, a pałac Buckingham doczeka co najwyżej nowych rur kanalizacyjnych, mimo to Londynek.net zaprasza Was "na pokoje". Nawet jeśli tylko wirtualnie...
Reklama

Pałac Buckingham przechodzi obecnie poważny remont. Prace rozpoczęto w 2017 roku, a ich zakończenie zaplanowano na 2027! Na modernizację okablowania elektrycznego, hydrauliki i ogrzewania przeznaczono aż 369 milionów funtów.

Konieczne było przeniesienie i zabezpieczenie ponad 3 000 przedmiotów z kolekcji królewskiej. Niektóre z nich trafiły do wolnych pomieszczeń pałacowych, inne zdeponowano w magazynach.

Jeden z najbardziej rozsławionych pokoi w pałacu Buckingham - The White Drawing Room. (Fot. /www.dwh.co.uk)

Plany nie przewidują jednak modernizacji wnętrz. Podjęli się tego jednak projektanci pewnej firmy budowlanej i architektonicznej, którzy postanowili "pobawić się" w urządzenie królewskiej siedziby. Zrewitalizowali nawet salon słynący z bożonarodzeniowych przemówień Elżbiety II - The White Drawing Room.

Na styl skandynawski

Skandynawskie wnętrza odznaczające się minimalizmem, funkcjonalnością i prostotą, a jednocześnie oferujące komfort i przytulność, od kilku lat są niezmiennie popularnym stylem. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy użyć naturalnych materiałów: drewna, skóry i wikliny w połączeniu z dużą ilością odcieni bieli i szarości, a także otwartych przestrzeni i ogromnej ilości naturalnego światła.

Liściasta bohema

Od liściastych tapet po miękkie zielone akcenty i ekspozycje roślinne - "botaniczne" wnętrza kreują wrażenie natury wewnątrz budynku. Projektanci są zdania, że we współczesnym świecie im więcej flory i fauny w domu, tym lepiej dla nas. Jeśli zastanawiacie się nad przekształceniem domu w zieloną przystań, sprawdźcie, jakie gatunki roślin najlepiej sprawdzą się w domu. Niektóre wolą zacienione, chłodne warunki, podczas gdy inne potrzebują słońca i odpowiedniej temperatury.

Przepych Art Deco

W ostatnich latach wnętrza Art Deco powróciły "na salony". Są symbolem uroku i wyrafinowania, a przeważają w tym stylu odważne kolory, aksamitne materiały i geometryczne nadruki. Kolory są uderzające i często kontrastują z bogactwem metalicznych i złotych akcentów. Najlepiej więc połączyć kultowe elementy dekoracyjne z lustrzanymi powierzchniami i nastrojową grafiką, aby wprowadzić styl do swojego domu.

Kopia stylu z Memfis*

Zderzające się kolory, geometryczne kształty i wyzywające wzory są charakterystyczne dla tego stylu. Zainicjowany przez Ettore Sottsass w 1980 roku wprowadzał radykalne, ale i zabawne podejście do projektowania wnętrz - swego rodzaju placu zabaw dla dorosłych. Nie da się ukryć, że jest to styl, w którym subtelnie dodano odrobinę kiczu.

Skupmy się na przyszłości

Czas przenieść pałac Buckingham w przyszłość? Dlaczego nie? I tak projektanci wyobrazili sobie futurystyczny wystrój jednego z królewskich wnętrz. Odznaczający się prostotą pokój miałby "pogodzić" nowoczesne techologie i białe meble.

* Memphis - miasto nad rzeką Missisipi w południowo-zachodniej części Tennessee, słynące z wpływowych szczepów bluesa, soul i rock and rolla. Elvis Presley, B.B. King i Johnny Cash rozpoczynali tu swoją karierę w latach 50. XX wieku, tam nagrywali też swoje pierwsze albumy w legendarnym Sun Studio. Popularną atrakcją jest tam posiadłość Presleya - Graceland. Urodzili się tam m.in. Aretha Franklin oraz Justin Timberlake.

Artykuł na podstawie: Buckingham Palace Gets an Interior Makeover, zdjęcia: David Wilson Homes

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 3.87 / 16

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.09.2020
GBP 4.887 złEUR 4.451 złUSD 3.771 złCHF 4.141 zł

Sport


Reklama