Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czakramy niebieskiej planety, czyli o miejscach mocy na świecie

Czakramy niebieskiej planety, czyli o miejscach mocy na świecie
Poznajcie wyjątkowe miejsca na naszej planecie... (Fot. Thinkstock)
Na Ziemi możemy znaleźć miejsca, które emanują niesamowitą energią. Nazywane są najczęściej miejscami mocy. Dzieją się tam niewytłumaczalne zjawiska, a człowiek znajdujący się w pobliżu takich stref szybciej dochodzi do siebie po chorobie.
Reklama

Energia ziemskich czakr powoduje zwiększenie harmonii w umyśle ludzkim. Poprawia także koncentrację, ułatwia medytację, a także pozwala osiągnąć wyższy stan świadomości. Poznajmy główne czakramy Ziemi. 

Człowiek od zarania dziejów wyczuwał ich moc. Otaczał te wyjątkowe miejsca kultem i czerpał z nich energię. Lokalizacje te wykorzystywane były do celów terapeutycznych, magicznych, szamańskich lub duchowych. Dzięki tajemniczej sile, obszary te przyciągają ludzi w niewytłumaczalny sposób. To właśnie w tych miejscach powstały do dziś znane pogańskie świątynie, pierwsze chrześcijańskie kościoły i chociażby wielkie piramidy. Ale niektóre zostały nietknięte, a dzięki cudom Matki Natury, stworzone krajobrazy są tak niezwykłe, że budzą jednocześnie podziw i strach.

Tajemnice ziemskich czakr próbowano zgłębić wiele razy. Niestety, do dziś nie mamy jasnej odpowiedzi, jak funkcjonują i powstają. Czyni je to bardziej intrygującymi i sprawia, że budzą większe zaciekawienie. Bezsprzecznie stanowią dla ludzi wyjątkową wartość, szczególnie w dobie powrotu do magii i mistycyzmu. Miejsca mocy rozsiane są po całej planecie, dzięki temu możemy je spotkać praktycznie wszędzie – występują od Ameryki przez Europę i Azję, kończąc na mało zaludnionych i odkrytych wyspach.

Czym tak naprawdę są miejsca mocy?

Czakry Ziemi są strefami geograficznymi, mogą występować w różnych rozmiarach i na różnych wysokościach. Miejsca te posiadają naturalne pole energetyczne, które ma ogromny wpływ i znaczenie dla ludzi. Czakry niebieskiej planety działają na podobnej zasadzie jak czakry człowieka – są siłą witalną. Ich moc utrzymuje Ziemię w prawidłowej równowadze, podtrzymują zdrowie i prowadzą przebieg wielu informacji. Ogólny kształt miejsca mocy przypomina płaski talerz.

Każdy węzeł ziemski ma swój kierunek – jedne biegną zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a inne w odwrotną stronę. Na naszej Ziemi znajduje się aż 156 magicznych punktów. Są one połączone liniami energetycznymi i razem tworzą geometryczną siatkę Ziemi. Siatka ta przypomina swoim kształtem i strukturą kryształ.

SIEDEM NAJWAŻNIEJSZYCH ZIEMSKICH CZAKR

Mimo że Ziemia posiada 156 miejsc mocy, zostało wyróżnionych siedem najważniejszych. Posiadają one największą moc i siłę witalną.

1. Czakra przyjemności – Machu Picchu w Peru

Machu Picchu jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi. Teorii na temat funkcjonalności i znaczenia Świętego Miasta Inków opowiadano mnóstwo. Miasto to powstało w XV wieku. Miasteczko starożytnych Inków zostało wzniesione na miejscu o wiele starszej cywilizacji, która wybudowała się tam wcześniej. To miejsce ludzie opuścili ledwie 100 lat później.

W świątyni najwyżej położonymi punktami jest obserwatorium astronomiczne, Świątynia Trzech Okien i Słoneczna Świątynia. Te trzy obiekty służyły kultowi Słońca. Dla tej ludności gwiazda była największym bóstwem.

Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone jest na wysokości 2090 - 2400 m n.p.m. (Fot. Thinkstock)

2. Czakra miłości – Shaftesbury (Dorset)

Miasto to leży w Anglii w hrabstwie Dorset. Jest jednym z najdawniej funkcjonujących metropolii Wielkiej Brytanii. Położone jest 200 metrów nad poziomem morza na zboczu wzgórza kredowego. Miejsce to określa się jako centrum planetarnej czakry serca.

Shaftesbury to miasto założone zostało w czasach saksońskich; druga część nazwy, -bury pochodzi od saksońskiego słowa burgh, oznaczającego fort. (Fot. Thinkstock)

3. Czakra kreatywności – piramidy egipskie w Gizie

Piramidy w Gizie są najbardziej popularną atrakcją turystyczną w Egipcie. Budowle te są także najsłynniejsze na świecie. Umiejscowione są w miejscu najsilniejszego promieniowania na naszej planecie. Właśnie spod Wielkiej Piramidy wydobywają się najmocniejsze fale energii.

Kształt tych obiektów jest nie bez znaczenia, stożkowa forma działa na zasadzie wzmacniacza. Moc ta owija energetycznie Ziemię, przesyłając siły witalne na ogromne odległości.

Piramidy w Gizie to jedna z największych zagadek w historii ludzkości... (Fot. Thinkstock)

4. Czakra podstawy – Góra Shasta w Kalifornii

Góra Shasta jest początkową czakrą planety, podstawą systemu energetycznego. Spod niej uwalniają się nieukształtowane elementy życia, które stanowią część globalnego rozwoju. Tryska siłą życiową bez struktury i formy, a konkretną formę przyjmuje dopiero po ewolucji wewnątrz innej głównej czakry. Góra ta jest miejscem wygasłego wulkanu, który leży na pograniczu Kalifornii i Oregonu.

Legendarna osada Telos umiejscowiona pod obiektem podobno skrywa wszystkie tajemnice naszej planety i posiada międzyplanetarną bramę, łączącą niebieską planetę z innymi światami. Miasto to nazywane było „kryształowym miastem światła z siedmioma promieniami”.

Mount Shasta to stratowulkan w USA, w północnej części stanu Kalifornia, położony 90 km na północ od Redding. Jest to jeden z wyższych szczytów w Kalifornii, a drugi pod względem przewyższenia. (Fot. Thinkstock)

5. Czakra osobowości – Uluru w Australii

Główną funkcją czakry osobowości jest podtrzymywanie życiowej siły wszystkich istot i obrona witalności Ziemi.

Uluru jest czerwonym sercem Australii. Góra ta położona jest w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta. Liczy sobie ponad 300 metrów wysokości i aż 8 kilometrów obwodu. Widziana z lotu ptaka przypomina kształtem trójkąt. Jej kolor oraz surowość trzyma w sobie coś niezwykłego, magicznego. Dla Aborygenów jest świętym miejscem i szlakiem ich przodków oraz duchów.

Uluru (Oolora) to formacja skalna w centralnej części Australii, na Terytorium Północnym. Znajduje się w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta, niedaleko miasteczka Yulara, 400 km na południowy zachód od Alice Springs. (Fot. Wikipedia)

6. Czakra absolutu – Góra Cooka na Nowej Zelandii

Góra Cooka – tak nazywa się najwyższy szczyt Nowej Zelandii. Położony jest w Alpach Południowych. Łańcuch górski ciągnie się wzdłuż zachodniego wybrzeża Wyspy Południowej.

Góra Cooka to najwyższy szczyt Nowej Zelandii, położony w Alpach Południowych, łańcuchu górskim ciągnącym się wzdłuż zachodniego wybrzeża Wyspy Południowej. Jego wysokość wynosiła początkowo 3764 m n.p.m., a obecnie jedynie 3724 m. (Fot. Thinkstock)

7. Czakra transcendencji – Glastonbury

Czakra transcendencji jest planetarnym miejscem mocy, które posiada tak zwane „trzecie oko”. Miejsce to przemieszcza się o 1/12 swojej ekliptycznej drogi w kierunku zachodnim z początkiem każdej nowej epoki, posiadającej nazwę znaku zodiaku.

Gdy jeden okres dobiega końca, Duch Ziemi nadaje impuls swoim siłom, aby zebrały się dla narodzin nowego okresu. Z takim początkiem siły zaczynają oddziaływać na siebie, a czakra uaktywnia się i rozszerza. Okres trwania jednej epoki wynosi 150-200 lat - wystarczająco długo, by ustanowić model nowego okresu, a potem znika.

Po pewnym czasie Ziemia ponownie daje znaki, które wprawiają w ruch i ponownie miejsce mocy pokonuje odcinek 1/12 drogi na zachód. Takim właśnie miejscem jest Glastonbury. Jest to niewielkie miasto w Wielkiej Brytanii, położone w angielskim hrabstwie Somerset. Strefa mocy znajduje się dokładnie w ruinach opactwa Glastonbury.

Glastonbury to licząca zaledwie 8,5 tys. mieszkańców miejscowość położona w angielskim hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. (Fot. Thinkstock)

Jak możemy skorzystać z energii znajdującej się w miejscach mocy?

Powinniśmy przede wszystkim otworzyć się na siły witalne. Najważniejsze jest nastawienie wewnętrzne i chęć oddania się energii pochodzącej z kosmosu. Podczas podróży możemy usiąść na ziemi lub oprzeć się o jakiś element powstałej budowli. Trzeba się uspokoić i wyciszyć, głębokie oddechy nam w tym pomogą. Kiedy już osiągniemy odpowiedni stan, wystarczy kilka minut w ciszy, zaczniemy bezwiednie pobierać energię. Jeżeli uda nam się odpowiednio otworzyć na siły wypływające z gruczołów ziemi to wzrośnie nasza biowitalność i rozrośnie aura. Poczujemy pełnię spokoju i wewnętrzną radość.

Zapewne niejedno z Was mogłoby wymienić parę szczególnych miejsc mocy. Mogą to być na przykład Wyspy Wielkanocne, Stonehenge lub Góra Oliwna w Egipcie. Mimo iż siedem najsilniejszych czakr znajduje się wiele kilometrów od nas, to jednak nie powinniśmy rezygnować z tych mniej znanych i powszechnych miejsc, które najprawdopodobniej znajdują się na wyciągnięcie ręki. One także mogą przynieść spokój ducha i radość. Pamiętajmy, że każde święte miejsce pełni szczególną funkcję w odniesieniu do całej planety Ziemi. A dzięki nim tworzy się jeden rytm i odpowiednio działają siły witalne.

Źródła:

  • http://www.celwpodrozy.pl/tag/czakramy-ziemi
  • https://www.olabloga.eu/czakry-ziemi
  • https://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_czakry_ziemi.html
  • http://czakram.net/
  • https://www.bankier.pl/wiadomosc/Miejsca-mocy-czyli-czakramy-Ziemi-1891344.html
  • http://www.paranormalne.pl/topic/4323-czakramy-ziemi/

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na stronie Akademii Ducha.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.14 / 7

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.12.2018
GBP 4.794 złEUR 4.302 złUSD 3.809 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama