Menu

BAT z nową strategią "lepszego jutra". Nie tylko dla palaczy!

BAT z nową strategią
Szef sieci sprzedaży BAT, Marcin Mielcarz. (Fot. British American Tobacco)
Generowanie coraz większej części przychodów z produktów alternatywnych, ograniczenie wpływu działalności na zdrowie konsumentów oraz realizacja zobowiązań środowiskowych i społecznych - to główne filary nowej strategii British American Tobacco (BAT), której celem ma być "lepsze jutro" (ang. Better Tomorrow). Strategia wdrażana jest od wiosny.

BAT jest jedną z wiodących sieci multibrandowych z branży dóbr konsumpcyjnych. Dostarcza tytoń i inne produkty nikotynowe milionom użytkowników na całym świecie. Zatrudnia ponad 55 tys. osób, jest liderem rynku w ponad 50 krajach i posiada swoje fabryki w 48 państwach.

Strategiczne portfolio składa się z globalnych marek papierosów i wciąż poszerzanej gamy produktów o potencjalnie obniżonym ryzyku, do których zaliczane są papierosy elektroniczne i urządzenia do podgrzewania tytoniu. 

Człowiek i środowisko w centrum uwagi

Zdaniem szefa sieci sprzedaży BAT, Marcina Mielcarza, "lepsze jutro" to dojrzałe wybory dokonywane w oparciu o szereg różnorodnych możliwości, które firma chce oferować swoim klientom.

"Dlatego wciąż rozwijamy portfolio wyrobów tytoniowych tak, by były satysfakcjonujące dla konsumentów i zaspokajały ich potrzeby. Coraz bardziej istotnym trendem jest dzisiaj ograniczanie ryzyka związanego z używaniem tradycyjnych wyrobów tytoniowych, dlatego naszym celem jest zwiększenie przychodów z produktów alternatywnych, a tym samym ograniczenie wpływu naszej działalności na zdrowie" - wyjaśnia Marcin Mielcarz.

"Lepsze jutro to także zapewnienie zrównoważonego rozwoju, dlatego chcemy zrealizować szereg zobowiązań środowiskowych i społecznych, wśród których jest osiągnięcie do 2030 r. neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. W rezultacie przechodzimy od działalności, w której zrównoważony rozwój zawsze był ważny - do działalności, w której jest on priorytetem" - dodaje szef sieci sprzedaży BAT. 

Mariaż biznesu z nauką

British American Tobacco podkreśla zaangażowanie w  innowacyjne projekty i badania realizowane w centrach badawczo-rozwojowych. Wśród nich, w tym działającym w Polsce, w Poznaniu.

eSmoking Institute jest pierwszą w Europie instytucją wyspecjalizowaną w badaniu płynów i aerozoli stosowanych w e-papierosach. Jest ona powiązana z należącą do BAT największą siecią dystrybucji papierosów elektronicznych w Europie - eSmoking World. 

"Dzięki kompleksowym analizom laboratoryjnym, jesteśmy w stanie oferować produkty 
o potencjalnie mniejszej szkodliwości dla palaczy, jak e-papierosy Vype. Chcemy zaspokajać zmieniające się potrzeby konsumentów, a przy tym stajemy się firmą, która definiuje się na podstawie wsłuchiwania się właśnie w konsumenckie preferencje, co więcej - w ich przewidywanie" - podkreśla Marcin Mielcarz.

Dodaje, że jednym z elementów współtworzenia "lepszego jutra" dla dorosłych konsumentów, (bo tylko do nich, jak podkreśla,  kierowana jest oferta firmy), jest oferowanie nowych alternatywnych możliwości wyboru, potencjalnie mniej ryzykownych dla zdrowia i otoczenia.

Więcej można się o nich dowiedzieć za pośrednictwem kampanii "Masz wybór" (www.maszwybor.pl), za którą stoi koncern.

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.01.2021
GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

Sport