Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

3 miliony funtów odszkodowania za wypadek na motorze

3 miliony funtów odszkodowania za wypadek na motorze
Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały urazów w wypadkach na motorze. (Fot. Shutterstock)
Poszkodowany, który miał wypadek na motorze i doznał bardzo poważnych oraz rozległych obrażeń nóg i bioder, skutkujących koniecznością używania wózka inwalidzkiego, uzyskał 3 miliony funtów odszkodowania. Motocyklista był reprezentowany przez mecenasa Johna Davisa.

ec. Davis, który ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, rdzenia kręgowego, zmiażdżenia i amputacje, dołączył do kancelarii Sintons i obecnie kieruje w tej kancelarii departamentem ds. obrażeń katastroficznych.

John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu, który w trakcie swojej wieloletniej kariery wywalczył dla osób dorosłych i dzieci ponad 100 milionów funtów, zaznacza, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego, osoby ciężko poszkodowane oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bierzących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego.
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego. 
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu. 
Mecenas John Davis posida ogromne doświadczenie w sprawach odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu. (Fot. Sintons)


Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Ian Burns uzyskał £800 000 dla motocyklisty, który zderzył się z samochodem. Auto wyjechało z drogi podporządkowanej, nie zachowując należytej ostrożności. Nasz klient doznał między innymi urazów organów wewnętrznych, w tym wątroby, śledziony i nerek, a jego możliwości zarobkowe uległy znacznemu pogorszeniu. 

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Zdajemy sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też nasi prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów -  np. dla naszego rodaka z Londynu, który poruszając się motorem został potrącony przez jadący z naprzeciwka samochód, uzyskaliśmy ponad £5 000. Motocyklista ten doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc, co skomplikowało jego sytuację finansową.   

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż rocznie na brytyjskich drogach śmierć ponosi ponad 360 motocyklistów, przeszło 5 000 doznaje ciężkich uszkodzeń ciała i trwałego uszczerbku na zdrowiu, a około 14 500 doznaje mniej poważnych obrażeń.

Około 74% wypadków na motorach zdarza się w terenie zabudowanym. Motocykliści odpowiadają wyłącznie za 1% ruchu drogowego, podczas gdy aż 20% wszystkich wypadków ze skutkiem śmiertelnym w UK dotyka właśnie ich, przy czym 91% poszkodowanych to mężczyźni.

W porównaniu do kierowców samochodów, motocykliści są 38 razy bardziej narażeni na wypadek ze skutkiem śmiertelnym. 
 

Polski prawnik Łukasz Wójcik profesjonalnie doradzi, co robić, by uzyskać odszkodowanie. (Fot. Sintons)

Wbrew powszechnej opinii,  do wielu wypadków dochodzi nie z winy motocyklistów, ale z winy innych użytkowników ruchu. Jest kilka powodów, dla których motocykliści są tak często poszkodowani w wypadkach, a jednym z nich jest nieuwaga pozostałych kierowców, którzy nie widzą nadjeżdzającego motoru.

"Z badań wynika, że wysokiej jakości ubranie chroniące całe ciało, dobrze dobrany kask oraz widoczne elementy odblaskowe zmniejszają ryzyko doznania poważnych obrażeń. Tzw. jazda defensywna także zmniejsza ryzyko kolizji" - dodaje Wójcik.  

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Mecenas Davis podkreśla, iż on wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu, aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. "Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, to wciąż mogą liczyć na pomoc adwokatów Sintons" - zaznacza prawnik. 

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz", co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego. 

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 - zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Lub zadzwoń: 0800 093 3060*

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

 

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.05.2019
GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

Sport