Menu

£30 tys. za poślizgnięcie się na ptasich odchodach

£30 tys. za poślizgnięcie się na ptasich odchodach
Za "zachowanie" gołębi na dworcach odpowiadają zarządcy stacji. (Fot. Getty Images)
Przedsiebiorstwo Network Rail wypłaciło prawie 1 milion funtów w ciągu pięciu lat za poślizgnięcia, potknięcia i upadki podróżnych na swoich stacjach w Wielkiej Brytanii. Jeden z poszkodowanych otrzymał £27 602 za 'prawdopodobne poślizgnięcie się' na gołębich odchodach na dworcu Paddington w Londynie.
Reklama

Dane uzyskane przez BBC wykazały, że ponad połowa odszkodowań dotyczyła londyńskich dworców: Euston, Paddington, Victoria i Liverpool Street.

Przez 5 lat do końca roku budżetowego 2018/19 wypłacono w sumie £951 316. Najwyższą pojedynczą kwotę (£39 631) otrzymał pasażer, który "poślizgnął się na bliżej nieokreślonym płynie" na stacji Charing Cross.

Podobne odszkodowania wypłacono dwóm podróżnym "za utratę równowagi" na Paddington (£36 392) i Euston (£35 721), podczas gdy inny pasażer dostał £28 000 za "skaleczony palec" na Liverpool Street.

Network Rail zarządza m.in. dworcem Waterloo w Londynie. (Fot. Getty Images)

Philip Thrower z Network Rail podkreśla, że spółka poważnie podchodzi do "kwestii odpowiedzialności".

"Przy dziesiątkach milionów ludzi korzystających z naszych stacji każdego dnia, tylko niewielki ułamek procentowy ma pecha. Jeśli ponosimy winę za spowodowanie obrażeń lub szkód, rekompensujemy te wypadki i wprowadzamy zmiany, aby zapobiec ich ponownemu wystąpieniu" - podkreśla Thrower.

Network Rail zarządza 20 stacjami w Wielkiej Brytanii, w tym 11 w Londynie. Nie licząc brytyjskiej stolicy, odpowiada za dworce w: Edynburgu, Glasgow, Manchesterze, Liverpoolu, Birmingham, Reading, Guildford i za Bristol Temple Meads.

Victoria była stacją kolejową z największą liczbą pozytywnie rozpatrzonych roszczeń (44). Na kolejnych miejscach znalazły się Waterloo (32), Leeds (32), Euston (27) i Liverpool Street (24). Z kolei żadnego odszkodowania nie przyznano pasażerom Guildford i Glasgow Central.

Najniższa kwota wypłacona przez Network Rail wyniosła 10 funtów. Otrzymała ją osoba, która poślizgnęła się na lodzie na stacji Victoria. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.10.2020
  GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama