Menu

Zamach terrorystyczny w Tunezji: 2 Polaków nie żyje, 2 zaginionych

Zamach terrorystyczny w Tunezji: 2 Polaków nie żyje, 2 zaginionych
Do zamachu doszło w muzeum Bardo, które znajduje się ok. 4 km od centrum Tunisu i jest zaliczane do największych atrakcji turystycznych stolicy. (Fot. Getty Images)
Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna poinformował dzisiaj rano, że według najnowszych informacji w zamachu w Tunisie zginęło dwóch Polaków, dwie osoby są zaginione, a dziewięcioro Polaków zostało rannych.
Reklama
Reklama

"Ta liczba zabitych, ofiar zamachu wczorajszego, ciągle się zmienia; w nocy mieliśmy kilka informacji, podaje je ministerstwo spraw wewnętrznych Tunezji. Jeśli chodzi o polskie ofiary to z tych potwierdzonych możemy dzisiaj z całą stanowczością - bo rozmawiałem i z ambasadorem i z konsulem jeszcze dzisiaj rano - to są dwie osoby, które zginęły, dwie osoby które są zaginione i dziewięć osób, które przebywają w szpitalach, są ranne" - wyjaśnił Schetyna. 

Dodał, że życiu rannych obywateli Polski nie zagraża niebezpieczeństwo. W samolocie specjalnym, który wylądował już w Tunisie, znajduje się "duża, 15-osobowa ekipa", w skład której wchodzi zespół lekarzy, psychologów i dyplomatów, którzy mają pomagać ofiarom.

Wczoraj doszło w Tunisie do zamachu terrorystycznego na słynne Muzeum Narodowe Bardo. Terroryści z karabinami strzelali do zwiedzających muzeum i do ludzi w autobusach zaparkowanych opodal. Wśród zwiedzających muzeum w krytycznym momencie była grupa 36 naszych rodaków.

W nocy premier Tunezji Habib Essid oświadczył, że w ataku w Tunisie zginęło 21 osób, w tym 17 turystów zagranicznych, 2 Tunezyjczyków i 2 sprawców. Podał odmienne od informacji Schetyny dane dotyczące zabitych i rannych Polaków - według Essida, wśród ofiar śmiertelnych było 5 Japończyków, 4 Włochów, 2 Kolumbijczyków, 2 Hiszpanów, 1 Australijczyk, 1 Polak i 1 Francuz.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama