Menu

Sprawa morderstwa Alice Gross: Główny podejrzany odnaleziony martwy

Sprawa morderstwa Alice Gross: Główny podejrzany odnaleziony martwy
To właśnie ten mężczyzna był głównym podejrzanym w sprawie morderstwa Alice Gross. Dzisiaj policja poinformowała, że odnalazła jego ciało. (Fot. Metropolitan Police)
Arnis Zalkalns - główny podejrzany w sprawie o morderstwo 14-letniej Alice z Londynu - został odnaleziony martwy w lesie niedaleko Hanwell, w zachodnim Londynie. Policja podkreśla, że oficjalnie jeszcze nie potwierdzono tożsamości mężczyzny, ale wszystko wskazuje na to, że był to poszukiwany Łotysz.
Reklama

Nastoletnia mieszkanka Hanwell zaginęła 28 sierpnia. Jej ciało znaleziono 1 października. Głównym podejrzanym o jej zabójstwo był 41-letni Arnis Zalkalns - pracujący na budowie łotewski imigrant z kryminalną przeszłością, także zamieszkały w zachodniej części Londynu. To właśnie tego mężczyznę widziano w miejscu, gdzie zniknęła Alice.

Jak podaje BBC, imigrant przyjechał na Wyspy w 2007 roku, ale władze brytyjskie nie posiadają żadnych oficjalnych informacji na temat jego wcześniejszego wyroku za morderstwo żony na rodzinnej Łotwie. Trwające od końca września poszukiwania podejrzanego nie przyniosły żadnych skutków. Mniej więcej od czasu zaginięcia dziewczyny mężczyzna nie pojawił się w swoim domu w dzielnicy Ealing. 

Policja jeszcze nie wie, jak długo ciało Zalkalnsa znajdowało się w lesie Boston Manor Mark, ani co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Śledztwo jest w toku.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama