Menu

Londyn: Brak aktywności fizycznej to problem ponad 35% mieszkańców

Londyn: Brak aktywności fizycznej to problem ponad 35% mieszkańców
Londyńczycy za mało ćwiczą. (Fot. Getty Images)
Więcej niż jedna trzecia dorosłych londyńczyków nie ćwiczy regularnie zgodnie z rekomendacjami specjalistów - wynika z badania, w którym londyńska organizacja charytatywna zaapelowała do Sadiqa Khana o podjęcie kroków wobec kwestii braku aktywności fizycznej mieszkańców stolicy.

Badanie przeprowadzone przez London Sport wykazało, że 35,8% londyńczyków nie realizuje zalecanego poziomu aktywności fizycznej, co przekłada się na 2,6 miliona dorosłych mieszkańców stolicy.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca 150 minut ćwiczeń tygodniowo jako sposób na długoterminowe utrzymanie dobrej kondycji zdrowotnej i zapobieganie chorobom, w tym otyłości, cukrzycy i nowotworom.

Badanie wykazało, że wśród osób o niższym statusie społeczno-ekonomicznym prawdopodobieństwo braku aktywności fizycznej jest o 20% wyższe niż u osób z wyższymi dochodami.

Stwierdzono również, że wskaźniki braku aktywności fizycznej różnią się także w zależności od dzielnicy. Barking i Dagenham mają najwyższy odsetek braku aktywności (39,3 procent), a następnie Havering (33,7 procent) i Hounslow (32,9 procent).

Najniższy odsetek osób mało aktywnych fizycznie odnotowano w Wandsworth (16,2 proc.), Kingston upon Thames (17,1 proc.) i Islington (17,8 proc.).

Jednocześnie liczba osób dorosłych sklasyfikowanych jako otyłe lub z nadwagą w Londynie (55,9 proc.) nadal utrzymuje się poniżej średniej krajowej (63,8 proc.).

Biorąc pod uwagę dane dotyczące płci, kobiety są o 4,5 procent mniej aktywne fizycznie od mężczyzn, co według organizacji charytatywnej wynika z kwestii związanych z bezpieczeństwem, niższych nakładów finansowych na kobiece sporty i braku odpowiedniej oferty.

Ministerstwo kultury, mediów i sportu (DCMS) niedawno ustanowiło cel, zgodnie z którym do 2030 roku milion dorosłych i 2,5 miliona dzieci ma zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Tymczasem właściciele siłowni, basenów i ośrodków rekreacyjnych narzekają na wysokie koszty prowadzenia obiektów, w tym ogromny wzrost cen energii.

Czytaj więcej:

Wydatki na zdrowie i urodę uratowały sierpniową sprzedaż na Wyspach

Drastyczny wzrost liczby nowotworów na świecie wśród osób przed 50. rokiem życia

Anglia: Rusza rządowy program walki z samobójstwami wśród młodych

UK: Liczba osób biorących chorobowe najwyższa od 10 lat

    Kurs NBP z dnia 01.07.2025
    GBP 4.9487 złEUR 4.2415 złUSD 3.5930 złCHF 4.5495 zł

    Sport