Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Mieszkańcy Wysp rezygnują ze stacjonarnego internetu z powodu rosnących kosztów życia

Mieszkańcy Wysp rezygnują ze stacjonarnego internetu z powodu rosnących kosztów życia
Coraz więcej osób rezygnuje z łącza szerokopasmowego w domu. (Fot. Getty Images)
Nawet milion osób w Wielkiej Brytanii zrezygnowało z łącza szerokopasmowego w domu, co jest bezpośrednim efektem kryzysu związanego z rosnącymi kosztami życia - alarmuje organizacja Citizens Advice. W związku z tym wezwano dostawców usług internetowych do lepszej promocji taryf socjalnych, o których istnieniu wciąż wiele osób nie wie. 

Reklama
Reklama

Organizacja charytatywna oskarżyła dostawców internetu o doprowadzanie do sytuacji, w której mieszkańcy zaczynają rezygnować ze stałego łącza internetowego w domach. Według Citizens Advice, w ciągu ostatnich 12 miesięcy decyzję taką podjęło aż milion osób.

Jak wskazano, osoby pobierające zasiłki "są sześć razy bardziej narażone na trudności w opłacaniu rachunków za internet". Z drugiej strony, z taryf socjalnych korzysta obecnie jedynie 5 proc. kwalifikujących się do tego osób.

Regulator rynku Ofcom od dawna alarmuje, że wiedza na temat taryf socjalnych jest niewielka, a winę ponoszą sami operatorzy.

Taryfy te oferują dokładnie takie same usługi internetowe, a jedyną różnicą jest ich dużo niższa cena. Ofcom oszacował, że na skutek niewiedzy każdego roku ponad 4 mln osób traci w ten sposób nawet 200 funtów rocznie. 

Tymczasem Citizens Advice ostrzega, że problem może się jeszcze pogłębić. Powodem jest fakt, iż ceny usług mobilnych i internetowych mają w tym roku podrożeć średnio o 17 proc.

Organizacja charytatywna ocenia, że łącza szerokopasmowe w domach "zaczynają powoli być poza zasięgiem coraz większej liczby gospodarstw domowych".
 

Czytaj więcej:

Citizens Advice: Co 10 sekund komuś kończą się środki na przedpłacie za prąd 

Rosnące zadłużenie brytyjskich gospodarstw domowych to "tykająca bomba zegarowa"

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.05.2024
  GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama