Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Czy do UK powinny powrócić posterunki policji?

Czy do UK powinny powrócić posterunki policji?
Pojawiają się kolejne głosy, aby przywrócić dostępne dla społeczeństwa placówki policji. (Fot. Getty Images)
Szacuje się, że tylko w ciągu ostatniej dekady setki komisariatów policji zostało na stałe zamkniętych w całej Wielkiej Brytanii w ramach cięć kosztów. Jak donoszą media, obecnie pojawia się coraz więcej apeli, aby je ponownie otworzyć, co ma pozwolić na 'ożywienie zaufania do policji'.
Reklama
Reklama

Jak donosi "Evenig Standard", Alison Hernandez - komisarz policji w w regionie Devon, Cornwall oraz Isles of Scilly - zaapelowała do brytyjskiego rządu, aby rozważył ponowne otwarcie posterunków policji w całym kraju. Podkreśliła, że pomysł, który "może być kontrowersyjny" - zwłaszcza w świetle obecnej polityki oszczędności - ale "społeczeństwo potrzebuje reasekuracji i zaufania do policji".

Podczas rozmowy z dziennikarzami na spotkaniu grupy Association of Police and Crime Commissioners opisała swoje doświadczenie związane z próbami ponownego otwarcia sześciu posterunków w swoim regionie. Jak wskazała, konieczność uzasadniania tego rodzaju wydatków spowodowała, iż otwieranie placówek jest "niezwykle trudne".

Media przypominają, że znaczna część posterunków wciąż jest otwarta dla pracujących tam policjantów - pozostaje jedynie zamknięta dla osób z zewnątrz.

"Powodem, dla którego zamknięto tyle komisariatów, była niska frekwencja. Myślę, że zaufanie publiczne do policji tak bardzo potrzebuje wzmocnienia, że ​​musimy ponownie je otworzyć i pokazać, że działania policji są otwarte dla społeczeństwa" - podkreśliła Hernandez.

Już w ubiegłym roku alarmowano, że w ciągu ostatnich 10 lat połowa posterunków policji na Wyspach została zamknięta, a liczba funkcjonariuszy sukcesywnia się zmniejsza.
 

Czytaj więcej:

Z mapy UK znikają posterunki policji. Winny brak funduszy

Policja chce ustanowienia strefy zakazu lotów wokół zamku w Windsorze

  Komentarze
  • Arek
   22 stycznia, 15:05

   pozytku z nich malo , sporo kosztuje utrzymanie tych nierobow , wiec stad ciecia , szukal bym tez oszczednosci u lokalnych cunsilow , i burmistrzow ,jak np Londyn, z administracij zero pozytku , kto mial jakies sparwy w urzedzie wie , wiec moze zwolnic z 10 tys , niepotrzebnych urzedasow , ta kase , dac na prawdziwa milicje ,taka co bedzie widoczne ,nie jadla poczkow w samochodzie itp

  • Hej
   22 stycznia, 17:53

   Przestępczość wzrasta ,szczególnie ta od noża a posterunki zamknèli i wielu mundurowych zwolnili.
   Jaka tu jest logika ?
   Opowiedz: nie chodzi o bezpieczeństwo ludzi tylko o kasę.

  • ZOMO
   22 stycznia, 21:23

   Och, jak się Areczkowi marzy się PRL w Anglii. Milicja, ZOMO, a może jeszcze SB ? Oj niektórzy tęsknią za komuną, oj tęsknią !

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama