Anglia bez kolejnego zawodnika. Declan Rice jest chory

"Klub potwierdza, że Declan Rice wrócił ze zgrupowania kadry Anglii z powodu choroby" - napisano w komunikacie WHU, jednocześnie zaznaczając, że jego kłopoty zdrowotne nie mają nic wspólnego z Covid-19.
22-letni Rice, który w drużynie narodowej wystąpił do tej pory 27 razy, był podstawowym zawodnikiem trenera Garetha Southgate'a od debiutu w 2019 roku. Zagrał we wszystkich siedmiu spotkaniach tegorocznych mistrzostw Europy, w których finale Anglia uległa Włochom.
Z powodu problemów zdrowotnych w kadrze Anglii na jutrzejszy mecz z Albanią na londyńskim Wembley zabraknie też Masona Mounta i Luke'a Shawa.
Pomocnik Chelsea Londyn Mount miał kłopoty z zębem mądrości, przeszedł zabieg stomatologiczny, nie mógł jeść, był osłabiony i w ostatnim spotkaniu ligowym z Burnley (1:1) pojawił się na boisku dopiero w końcowych minutach.
Obrońca Manchesteru United Shaw w sobotnim meczu z ligowym z lokalnym rywalem City doznał urazu głowy i lekarze ze względów bezpieczeństwa zalecili mu odpoczynek. Być może obaj dołączą do zespołu przed spotkaniem z San Marino.
Z wcześniej powołanych zawodników w zgrupowaniu nie uczestniczą też Marcus Rashford z Manchesteru United i James Ward-Prowse z Southampton FC.
Niepokonana w eliminacjach Anglia z dorobkiem 20 pkt zajmuje pierwsze miejsce w grupie I i jest bliska bezpośredniego awansu na mundial. Trzy mniej ma Polska, a pięć traci do lidera Albania.
Czytaj więcej:
Niemcy z biletem do Kataru. Awansowali na mundial jako pierwsi
Matty Cash powołany do reprezentacji Polski
El. MŚ 2022: Węgrzy poważnie osłabieni przed meczem z Polską
Sousa o zakażeniu Covid-19: "Nie było łatwo"
Lewandowski: Chcemy w Andorze zapewnić sobie baraże
Covid-19 w reprezentacji Niemiec. Pięciu zawodników na kwarantannie