Nietypowa uroczystość w Londynie. Wzięli ślub w sklepie

40-letnia Carlene Noel i 47-letni Danny Sains, którzy mieszkają w Billericay w hrabstwie Essex, pobrali się wczoraj. W uroczystości wzięli udział jedynie: 10-letni syn panny młodej Carnell, a także córki nowożeńca - 12-letnia Nancy i 13-letnia Lola.
Państwo Sains utrzymywało swój ślub w tajemnicy. Dopiero po ceremonii para młoda skontaktowała się z rodzicami i przyjaciółmi, by poinformować ich, że są małżeństwem.
"Chcieliśmy, aby w tym wyjątkowym dniu były tylko nasze dzieci i my. To nasze święto" - zdradza Carlene Noel. "Nigdy nie byłem w tym Selfridges aż do ostatnich świąt Bożego Narodzenia i zakochałem się w tym miejscu, a ona je uwielbia" - dodaje Danny.
Selfridges w maju 2021 r. nabyło licencję ślubną, która umożliwia organizację wesel w swoim zabytkowym sklepie klasy II na londyńskiej Oxford Street.
Firma chciała w ten sposób skorzystać na zatłoczonych salach weselnych z powodu strat, jakie poniosła w czasie pandemii. Poprzedniego lata sieć zwolniła 450 pracowników, czyli 14 proc. wszystkich zatrudnionych.
Dzięki okresowej licencji, Selfridges może organizować mikrowesela do 20 gości, a towarzyszyć im mogą takie atrakcje, jak konsultacje ze stylistami, usługi fryzjerów i makijażystów, dostęp do prywatnego kina czy czterogodzinny set DJ-ski. Indywidualna jest również wycena każdej ceremonii.
"Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy dziś gościć pierwszy ślub w Selfridges i jesteśmy podekscytowani, że Carlene i Danny postanowili świętować z nami swój wyjątkowy dzień" - zaznaczyła Rebecca Warburton, dyrektor ds. wydarzeń i obsługi klientów w Selfridges.
Oprócz flagowego oodziału w Londynie, drugiego największego sklepu w Wielkiej Brytanii po Harrodsie, Selfridges ma też dwie filie w Manchesterze i jedną w Birmingham.
Czytaj więcej:
Świąteczna gorączka w Selfridges. Brytyjczycy mogą już kupować prezenty
Debenhams zwolni kolejne 2 500 osób
GAP w UK rozważa zamknięcie 19 sklepów
John Lewis i Waitrose planują zwolnienia
Londyn: Kultowy dom towarowy Selfridges na sprzedaż
Co siódmy sklep w UK stoi pusty. Nie pomogło zniesienie lockdownu